Wiadomości z Żor

Dobre hotele w Zakopanem - jak znaleźć najlepszy?

  • Dodano: 2018-04-30 14:45

Dobre hotele w Zakopanem – to pojęcie jest niezwykle szerokie. Dla każdego bowiem pojęcie „dobry hotel” oznacza coś innego. Mimo różnic, postaramy się pomóc znaleźć dobre hotele w Zakopanem.

Miasto żyjące z turystyki

Zakopane, to miasto, które cały rok czerpie dochody z turystyki. Najlepiej świadczą o tym liczby. W 2016 roku Tatrzański Park Narodowy odwiedziło 3,5 miliona osób, zaś całe województwo małopolskie 11,5 miliona osób. Dla wielu z tej drugiej grupy celem numer jeden było Zakopane. Nic dziwnego, że zimowa stolica Polski to prawdziwe zagłębie hotelowe. Z danych Centralnego Wykazu Obiektów Hotelarskich wynika, że w 2016 roku w Zakopanem działało 29 hoteli i 19 pensjonatów. Oprócz nich stolica powiatu tatrzańskiego dysponuje bazą ponad 2 tysięcy domów wczasowych, pokoi gościnnych i apartamentów. Łącznie daje to ponad 35 tysięcy miejsc, z czego niemal 5 tysięcy w samych hotelach. Oznacza to, że w miesiącach, w których do Zakopanego przyjeżdża duża liczba turystów, populacja miasta zwiększa się dwukrotnie.

Dobre hotele w Zakopanem – czy znalezienie go to problem?

Wydawać by się mogło, że skoro w Zakopanem mamy tylko niespełna 30 hoteli, znalezienie dobrego hotelu nie powinno być problemem. Skoro planujemy nocleg w hotelu, nie zaś w jednym z setek pokoi gościnnych, już na starcie mamy ułatwione poszukiwania. Wystarczy „tylko” przejrzeć oferty każdego hotelu. To jednak zajmie sporo czasu, nawet przy tak małej ilości hotelu. Dlatego warto skorzystać z internetowych wyszukiwarek hoteli. Pomogą nam one w znalezieniu najlepszej oferty, w interesującym nas terminie. Dzięki temu dobre hotele w Zakopanem przestaną mieć przed nami tajemnice. Jednak taka wyszukiwarka, oprócz niewątpliwych zalet, ma również i wady. Jeżeli chcemy nocować w hotelu, ale nie chcemy przepłacać, musimy być pewni wyjazdu. Dlaczego? Pokoje w atrakcyjnych, czyli sporo tańszych cenach, są z reguły bezzwrotne. Oznacza to, że jeżeli nie przyjedziemy i tak musimy zapłacić za nocleg.

Co więc robić?

Przede wszystkim musimy mierzyć siły na zamiary. Jeżeli jesteśmy pewni naszego wyjazdu, nic nie stoi na przeszkodzie, by zarezerwować taki pokój. Dobre hotele w Zakopanem warte są swojej ceny. W przeciwieństwie do pokoi gościnnych, są one z reguły na wyższym standardzie, możemy dokupić posiłki (albo mamy je w cenie) czy skorzystać z atrakcji, jakie oferuje hotel (basen, siłownia). Poza tym każdy hotel oferuje prywatną łazienkę, a niestety w niektórych prywatnych kwaterach jest ona wspólna. Jeżeli więc cenimy sobie prywatność w łazience, hotel to najlepsze rozwiązanie.

Komentarze (1)    dodaj »

  • melka

    nam udało się znaleźć bardzo fajne noclegi przez BookApart :) właśnie wróciliśmy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.