Wiadomości z Żor

Dlaczego warto sięgać po zabawki edukacyjne

  • Dodano: 2023-10-04 12:30

Zabawki pełnią kluczową funkcję w rozwoju dziecka w każdym wieku. Zachęcają do aktywnego poznawania świata, nawiązywania kontaktu z rówieśnikami oraz pozytywnie wpływają na możliwości poznawcze najmłodszych członków rodziny. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, czym są zabawki edukacyjne i dlaczego warto po nie sięgnąć.

Czym są zabawki edukacyjne?

Zabawki edukacyjne to ogólna nazwa dla akcesoriów do zabawy, które wspomagają rozwój dziecka i pomagają mu w zdobywaniu nowych umiejętności. Doskonale wpływają przy tym na koordynację wzrokowo-ruchową oraz rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Pozwalają także na ulepszenie zdolności logicznego myślenie, koncentracji i zapamiętywania. Sprawdzają się na każdym etapie życia.

Rozwijające zdolności motoryczne i poznawcze zabawki dla 2-latka najczęściej będą miały postać układanek, klocków i puzzli, podczas gdy te dla starszych grup wiekowych pozwolą na zdobywanie bardziej zaawansowanej wiedzy. Szczególną popularnością cieszą się edukacyjne książeczki oraz quizy do wspólnej zabawy w gronie rówieśników.

Dlaczego warto sięgnąć po zabawki edukacyjne?

Zabawki edukacyjne posiadają wiele zalet. Przede wszystkim angażują umysł, pamięć i kreatywne myślenie. Przyjmuje się, że dzieci korzystające z edukacyjnych akcesoriów do zabawy są pewniejsze siebie, łatwiej rozwiązują problemy oraz prościej im się skupić. Zabawki edukacyjne sprawiają tym samym, że dziecko lepiej radzi sobie na kolejnych etapach edukacji.

Co więcej, zabawki edukacyjne pozytywnie wpływają na umiejętności logicznego myślenia oraz rozwijają zdolności manualne. Pomogą przy tym odkryć pasje i zainteresowania oraz zachęcą do nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi. Warto pamiętać jednak o odpowiednim dopasowaniu zabawek do wieku dziecka. Zbyt trudne łamigłówki mogą stać się przyczyną frustracji i zniechęcić maluszka do dalszej zabawy.

Jakie zabawki wybrać?

Chcesz kupić fajny prezent dla 2-latka? W tym wieku doskonale sprawdzają się wszelkiego rodzaju układanki oraz zabawki do wciskania elementów, które pozwolą na naukę rozpoznawania kształtów. Duże zainteresowanie maluszków wzbudzają także książki z interaktywnym długopisem. Mówiące pióro stanie się świetnym przewodnikiem i źródłem wiedzy o otaczającym świecie.

Jakie zabawki przypadną do gustu starszym dzieciom? 4-latek z pewnością ucieszy się z magnetycznych układanek, które rozwijają wyobraźnię i kreatywne myślenie. W przypadku 6- i 7-latków zwróć się w stronę zestawów rozwijających zainteresowania. Możesz sięgnąć po warsztat majsterkowicza, zestaw ogrodnika oraz małe laboratorium. W ten sposób pomożesz odnaleźć przyszłą pasję maluszka.

Justyna DudekJustyna Dudek
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.