Wiadomości z Żor

Czym charakteryzuje się deska podłogowa?

  • Dodano: 2019-06-03 11:45

Obecnie wiele osób inwestując w podłogę, decyduje się na położenie na niej paneli. Jest to bardzo wygodne i także dość tanie rozwiązanie dlatego nie dziwi fakt, że tak wiele osób się na to decyduje. Warto jednak bez wątpienia pomyśleć także o innym rozwiązaniu, a mianowicie o skorzystaniu z deski podłogowej. Czym się ona wyróżnia?

Przede wszystkim deski podłogowe są produktami naturalnymi. Ich kolorystyka jest niepowtarzalna, możemy także podziwiać na nich układ słoi. Jako iż deski są naturalne, może wystąpić na nich jakieś pęknięcie, niekiedy szpara, obluzowuje się również czasami sęk. Oczywiście jest to także podłoga dość wymagająca, ponieważ cały czas pracuje. Pobiera wilgoć, ale i ją oddaje. Oznacza to, że trzeba w pomieszczeniach utrzymywać zawsze odpowiedni poziom wilgotności. Powinna być ona na poziomie około 40% - 60%. Wówczas podłoga może przez długi czas zachowywać swój pierwotny wygląd, ponieważ nie pracuje już w tak dużym stopniu. O podłogi z deski naturalnej trzeba zatem dbać, inwestując zimą chociażby w nawilżacze powietrza, utrzymujące odpowiedni poziom wilgotności w domu.

Firmą zajmującą się sprzedażą takich naturalnych desek, jest sklep Podłogi Świata - http://www.podlogiswiata.pl/oferta/podlogi-naturalne/deska-podlogowa-lita.

Co posiadają oni w swoim asortymencie? Między innymi deski jesionowe, dębowe oraz deski z gatunków drzew egzotycznych. Deski te mają różnego rodzaju obróbkę, w zależności od producenta. Są zatem niekiedy heblowane, szlifowane, szczotkowane, piaskowane czy też młotkowane. Firma oferuje swoim klientom deski gotowe, po obróbce, które kilkanaście godzin po montażu można już spokojnie użytkować. Są one przeszlifowane i pokryte olejowoskiem czy też lakierem. Do wyboru są jednak także deski w postaci surowej. W przypadku takich desek to klient może zadecydować, czym powinny zostać one pokryte, na jego indywidualne życzenie. Podłogi Świata oferują także deski poddane obróbce termicznej, znacznie odporniejsze na skurcze oraz wytrzymalsze.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.