Wiadomości z Żor

Czy wypożyczanie auta jest opłacalne?

  • Dodano: 2017-11-21 19:30

Wszyscy użytkownicy samochodów doskonale zdają sobie sprawę z faktu, jak drogim luksusem jest jego posiadanie. To niekończąca się inwestycja, która niestety nigdy nie przynosi zwrotu. Dlatego możliwość wypożyczenia auta wydaje się ciekawą alternatywą dla zakupu.

W krajach wysoko rozwiniętych coraz częściej docenia się korzyści płynące z długoterminowego najmu samochodu. Powstają tam nawet przedsiębiorstwa specjalizujące się w kompleksowych usługach tego typu, na przykład w Wielkiej Brytanii działa firma https://www.007londonescorts.com/, ciesząca się uznaniem nie tylko wśród londyńczyków oraz zdobywająca coraz więcej klientów. W Polsce takie możliwości dopiero pojawiają się. Na szczęście oferta długoterminowego wynajmu jest coraz bardziej rozbudowywana i – jak pokazują statystyki Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów – ma duży potencjał wzrostowy.

Komfort i spokój

Wypożyczając pojazd, zyskujemy jednocześnie komfort, jaki gwarantuje nam poruszanie się autem, i spokój związany z tym, że nie musimy się martwić o jego obsługę serwisową. O wszelkie naprawy, przeglądy techniczne oraz serwis olejowy dba firma wypożyczająca najemcy samochód. Co więcej – zapewnia ona także pełną polisę ubezpieczeniową, obejmującą OC, AC i NNW. O tym, czy jest to pakiet pełny, czy tylko częściowy, świadczy zazwyczaj cena miesięcznego abonamentu, który płacimy za możliwość korzystania z samochodu. Oczywiście, wszelkie szczegóły powinny być zawarte w umowie najmu – należy zwrócić na to uwagę.

Wymiana bez czekania

Rynek samochodów używanych jest w Polsce bardzo rozwinięty. Dlatego nie jest łatwo sprzedać swoje auto, nawet jeśli ma tylko kilka lat. Decydując się na wypożyczenie samochodu na dłuższy czas, zamiast je kupować, mamy ten problem z głowy. Nie musimy czekać, aż pojawi się kupiec, a po zakończeniu aktualnej umowy można od razu wymienić pojazd na inny model. Niektóre firmy zapewniają możliwość wymiany auta także w trakcie obowiązywania umowy – warunek ten należy dokładnie ustalić z podmiotem wynajmującym.

Wynajem samochodów jest w naszym kraju coraz popularniejszą usługą. Dzięki temu na rynku zaczyna pojawiać się konkurencja, co prowadzi do obniżenia cen abonamentów. Jest to bardzo dobra wiadomość dla osób, które regularnie korzystają z samochodu, jednak nie chcą bądź nie mogą kupić żadnego na własność.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.