Wiadomości z Żor

Czy warto opuszczać Żory dla pracy w Krakowie? 

  • Dodano: 2021-05-25 15:30

Wiele osób decydujących się na zatrudnienie w innym mieście niż mieszka, za konieczność uważa tylko jedną opcję - przeprowadzkę. Jednak wbrew pozorom nie jest to jedyne rozwiązanie. Innym może być wybór pracy zdalnej. A jeszcze innym możliwość dojazdów. Dlaczego warto rozważyć te możliwości? 

Czy dojazd z Żor do pracy w Krakowie ma sens? 

Jedną z możliwości zastępczych dla konieczności przeprowadzki do miasta, w którym czeka na nas lepiej płatna, a przede wszystkim otwierające możliwości rozwoju praca, jest wybranie dojazdów. Opcja ta sprawdza się jednak tylko wtedy, gdy miasto, w którym chcesz pracować, nie jest zbyt daleko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli jesteś mieszkańcem miasta Żory i chcesz pracować w Krakowie, rozwiązanie to może doskonale się sprawdzić. Oba miasta dzieli zaledwie 113 kilometrów, które oznaczają zaledwie 1,5 godziny drogi. Dla jednych może być to zbyt wiele, dla innych z  kolei perspektywa znalezienia lepszego zatrudnienia wynagradza czas spędzony w samochodzie. Szczególnie że można go w doskonały sposób zagospodarować. Jeśli jesteś miłośnikiem czytania książek, doskonale sprawdzą się w tym przypadku audiobooki. Dzięki temu możesz liczyć nie tylko na satysfakcjonującą, dobrze płatną pracę, ale również na czas na nadrobienie zaległych lektur, które od dawna Ciebie kusiły. 

Praca zdalna w Krakowie 

U osób, w przypadku których praca nie wymaga obecności w biurze, a zaledwie dostępu do komputera i internetu, praca zdalna okaże się strzałem w dziesiątkę. Możesz pracować dla największych krakowskich firm nie opuszczając przy tym swojego rodzinnego miasta Żory. Niektóre z firm wymagają choć raz w tygodniu obecności w biurze, jednak biorąc pod uwagę, że jest to jeden jedyny raz w tygodniu, a przy tym odległość do pokonania jest niewielka - zdecydowanie warto postawić na ten model pracy. 

Warto mieć jednak na uwadze, że praca zdalna nie jest dla każdego. Jeśli masz problemy z odpowiednim gospodarowaniem czasu, a sprawy zawodowe mieszają Ci się z życiem prywatnym, praca zdalna może okazać się złym pomysłem. Jednak jeśli bardzo Ci na niej zależy nie oznacza to, że nie możesz wyrobić w sobie zdrowych nawyków pracy z domowego biura. Mimo że zajmuje to wiele czasu, z pewnością przyniesie doskonałe rezultaty. Sam się przekonaj decydując się na podjęcie pracy zdalnej. Znalezienie tej formy zatrudnienia w Krakowie nie powinno przysporzyć większych trudności. Wystarczy zaledwie odwiedzić portal z ogłoszeniami o  pracę, aby się o tym przekonać. 

Komentarze (1)    dodaj »

  • Żorzanin

    Co to za śmieszny artykuł? Jakby okej, w Żorach nie ma pracy, sam większość życia pracowałem w Katowicach, przez krótki okres w Tychach czy Mikołowie, a teraz w Gliwicach. Ale dlaczego artykuł skupia się tylko na Krakowie? Żeby jeszcze był sponsorowany i przedstawiał jakieś konkretne oferty pracy, ale nic takiego tu nie ma. Jaki więc jest cel tego artykułu? Co do samego pomysłu dojazdów do Krakowa to jak dla mnie taka odległość jest nieakceptowalna. I podróż w godzinach szczytu (czyli takich w których się jeździ do pracy typowo biurowej, o której tu mowa) do Krakowa nie trwa 1,5 godziny, tylko spokojnie 2. Czyli razem mamy już 4 godziny zmarnowane na dojazdy, dodając do tego 8 godzin pracy, mamy 12 godzin dziennie poświęcone na pracę, czyli w zasadzie cały dzień. W takiej perspektywie, co komu po audiobookach w samochodzie, skoro w domu będzie tylko nocował, nie będzie miał czasu na zakupy, zrobienie obiadu, posprzątanie, obejrzenie serialu czy spędzenie czasu z rodziną? Nie będę już wspominał o kosztach paliwa przy pokonywaniu ok. 250 km dziennie. Przy pracy w Katowicach bądź Gliwicach (ok. 100 km dziennie) koszty paliwa to ok. 900 zł. Dla mnie to granica, zarówno jeśli chodzi o wydane na dojazdy pieniądze, jak i zmarnowany czas. A do Krakowa jeszcze dochodzą opłaty za autostradę i to jedne z największych jeśli chodzi o polskie drogi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.