Wiadomości z Żor

Bez samochodu ani rusz

  • Dodano: 2017-11-22 16:30

Potrzeba posiadania auta jest kwestią indywidualną. Jedni nabywają samochód chociaż mieszkają w centrum miasta i w zasadzie wszędzie mają blisko. Użytkują pojazd dla wygody chociaż gdyby go nie mieli w zasadzie nie dezorganizowało by to ich życia. Inni z kolei bez auta nie mogą zrobić nic.

Mowa tutaj o osobach, które muszą dojeżdżać do pracy lub ich praca wymaga posiadania auta. W zależności od sytuacji wiele osób stwierdza, że w ich przypadku bez samochodu nie mogą normalnie funkcjonować. W związku z powyższym posiadanie ściśle wiąże się ze sprawnością. Takie osoby nie mogą sobie pozwolić, aby nagłe awarie zdarzały się często. Jak wiadomo samochód może zaskoczyć swoją niemocą, jednak bardzo często jest to wina właściciela, który zapomniał o tym, że autem nie tylko się jeździ, ale też dogląda i usuwa wszelkie usterki czy awarie na tyle szybko, aby nie przywoływać kolejnych. Oprócz dbałości o kwestie czysto techniczne warto mieć na uwadze sezonowe przygotowywanie pojazdu do użytkowania. Wymiana ogumienia na opony zimowe czy letnie, wymiana płynów oleju i szereg innych.

Sprawne auto, to nie tylko bezpieczna podróż, ale także świadomość tego, co się posiada. Wiadomym jest to, że pewnych rzeczy nie unikniemy np. przepalonej żarówki, końca żywota akumulatora itp. Takie sytuacje się zdarzają i zalicza się je do normalnych. Niemniej trudno nazwać normalnym fakt, iż kierowca wyraźnie odczuwa usterkę hamulców, ale dopóki daje radę zahamować w czas nadal użytkuje auto z nadzieją, że nic złego się nie stanie. Jest to brak jakiejkolwiek wyobraźni, poczucia odpowiedzialności i trudno określić czego jeszcze. Mimo to takie sytuacje się zdarzają, a inni uczestnicy ruchu drogowego nie mają pojęcia, iż przed nimi czy za nimi jedzie samochód, który może zwyczajnie nie wyhamować w czas.

Internetowe sklepy motoryzacyjne

W dzisiejszych czasach właściciele aut idą z postępem i kupują części za pomocą witryn internetowych. Większość z nich ma swoje wybrane i sprawdzone sklepy w sieci, do których regularnie zagląda. Generalnie mogą tam nabyć wszystko czego tylko potrzebują od najmniejszych do największych części. Nie inaczej jest z wcześniej wspominanymi awariami hamulców. Według opinii zmotoryzowanych internautów hamulcekup.pl jest dobrym miejscem do szybkiego nabycia, a tym samym naprawienia hamulców w swoim pojeździe. Producentów i sprzedawców części jest dużo, gdyż branża motoryzacyjna jest w naszym kraju szeroko rozwinięta. Niemniej nie wszędzie kupimy tak samo dobry produkt, jak również nie w takiej samej cenie. Konkurencja, to w dużej mierze coś co pozwala wybić się sprzedającym, ale też kwestia wyboru w sensie nabywających. Oczywiście prawdą jest, że przypadkowy sprzedawca znaleziony w sieci może okazać się tym, od którego będziemy kupować już zawsze, aczkolwiek zaleca się zapoznać z opiniami stałych nabywców e-sklepów motoryzacyjnych w celu utwierdzenia się w przekonaniu, że trafiliśmy najlepiej. Stali klienci u profesjonalnych sprzedawców mogą liczyć na rabaty, gratisy, próbki itp. Może to nie jest coś nadzwyczajnego, ale zawsze mile widzianego.

Auto to inwestycja, ale nie skarbonka

Mylnym pojęciem jest stwierdzenie niektórych osób, że samochód, to skarbonka. Faktem jest, iż w zakup auta trzeba zainwestować i liczyć się z tym, że pojazd może wymagać mniejszych lub większych inwestycji w ciągu jego użytkowania. Ta kwestia jest zupełnie normalna, niemniej nienormalne jest traktowanie samochodu jako rzeczy, która tylko daje coś od siebie nie wymagając zupełnie niczego. Jeśli właściciel pojazdu będzie o niego dbał i nie doprowadzał do totalnego zaniedbania w sensie technicznym i wizualnym, to samochód powinien sprawować się dobrze przez wiele lat. Oczywiście jak już zostało wspomniane wcześniej na niektóre rzeczy nie mamy wpływu, a upływ lat również decyduje o wysłużeniu się poszczególnych części i nie tylko. Z kolei regularne doglądanie i wymiany dają nam to, iż na długo możemy cieszyć się sprawnym samochodem mimo jego rocznika.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Kamilll

    ja sobie bez auta nie wyobrażam życia :D teraz kupowałem nowe bo stary ledwo zipał a jeszcze zima do tego i strach było czekać aż się rozleci. A że teraz koniec roku i ceny w dół poszły to i tak sie bardziej opłacało, w peugeocie mi taki rabat zaoferowali ze mogłem sobie na fajne wyposażenie pozwolić i i tak zaplaciłem mniej niż myślałem

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.