Wiadomości z Żor

6 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu drona

  • Dodano: 2021-05-10 11:15

Niezależnie od tego, czy zajmujesz się fotografią zawodowo, czy też jest to po prostu Twoje hobby, prędzej czy później zaczniesz rozważać zakup drona. Jest to urządzenie latające, które z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. Jest to znakomita rozrywka, a poza tym umożliwia robienie wyjątkowych zdjęć, czy filmów. Na rynku jednak jest ogromny wybór takich sprzętów, zatem warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przed dokonaniem ostatecznego wyboru. Sprawdź 6 najważniejszych czynników!

Po pierwsze – przeznaczenie drona

Zanim udasz się do sklepu po drona, to przede wszystkim musisz odpowiedzieć sobie na pytanie - do czego ma on służyć? Jeśli poszukujesz jedynie zabawki, która uatrakcyjni Twój wolny czas lub szukasz sprzętu dla swoich dzieci, to powinieneś rozważyć tani i łatwy obsłudze model drona. Jeśli jednak potrzebny Ci sprzęt, za pomocą którego będziesz mógł uwieczniać wyjątkowe chwile, to powinieneś zastanowić się nad dronem z dobrej jakości kamerą. Inny dron powinny wybrać także osoby, które potrzebują takie urządzenia do profesjonalnego kręcenia filmów, czy robienia zdjęć. 

Po drugie – budżet drona

W ofercie znanych producentów dronów możesz znaleźć tanie drony (ich cena nie przekracza 1000 złotych), ale również takie, które kosztują kilkadziesiąt tysięcy! Dlatego trzeba wziąć pod lupę także możliwości finansowe. Nie oszukujmy się - nie każdy może sobie pozwolić na zakup drogiego drona. Gdy już ustalisz, ile chcesz lub możesz wydać, to możesz zacząć rozglądać się za wymarzonym modelem drona. Pamiętaj jednak, że zakup drona to nie jedyny wydatek - niektóre jego elementy po jakimś czasie trzeba wymieniać. 

Po trzecie - czas lotu drona

Będąc zainteresowanym zakupem drona, koniecznie musisz zwrócić na czas lotu. To, na jak długi czas wystarczy bateria drona, jest związane z jego zasięgiem. Wiele osób chciałoby, aby ich drony były w stanie latać bardzo daleko. Dlatego, zanim zdecydujesz się na konkretny model, to sprawdź, co mówi producent na temat czasu lotu i zasięgu. 

Po czwarte - sposób sterowania drona

Drony mogą być sterowane na wiele sposobów. Najłatwiejszym sposobem jest jednak używanie do tego dedykowanego kontrolera, który często ma wyświetlacz pokazujących najważniejsze parametry lotu i wiele innych. Niektóre drony jednak - zwłaszcza te, które są tanie - są sterowane za pomocą aplikacji, którą należy pobrać na telefon komórkowy. Dla niektórych jest to bardzo ważna kwestia - w końcu od tego zależy, czy latanie dronem będzie w pełni komfortowe!

Po piąte – mobilność drona

Jeśli planujesz często podróżować i zabierać ze sobą drona, to przede wszystkim powinieneś rozglądać się wśród tych mniejszych modeli. Jest to spowodowane tym, że duże drony są dość trudne, jeśli chodzi o ich przenoszenie. Ciężko zabierać takie urządzenia na wakacje z rodziną. Sytuacja wygląda nieco inaczej, jeśli nie zdarza Ci się wyjeżdżać i raczej planujesz użytkować drona na miejscu - wtedy masz większy wybór.

Po szóste – akcesoria do dronów

Choć mogłoby się wydawać, że akcesoria są niezbyt ważnym elementem, to jednak koniecznie musimy zwrócić na niego uwagę, wybierając drona. Skupmy się na tym, czy na rynku są łatwo dostępne dodatki do modelu drona, który planujemy kupić. Chodzi tutaj m.in. o specjalne śmigła, filtry optyczne, czy chociażby odpowiedni plecak na drona. To wszystko jest również bardzo istotne, a niestety często się o tym dowiadujemy dopiero o zakupie urządzenia latającego. 

Podsumowanie

Reasumując, wybór drona absolutnie nie powinien być przypadkowy. Zanim zapadnie decyzja, to pamiętaj, aby zwrócić uwagę na coś więcej niż tylko jego cena, czy wygląd. Są to zdecydowanie dużo mniej ważne kwestie. Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z naszymi wskazówkami, dokonasz zadowalającego wyboru! Świetne drony na start i nie tylko znajdziesz w sklepie internetowym: https://kapitandron.pl 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.