Wiadomości z Żor

6 powodów, dla których warto korzystać z faktoringu

  • Dodano: 2020-02-21 08:30, aktualizacja: 2020-11-30 11:48

Faktoring to usługa, mająca przede wszystkim pomóc w utrzymaniu płynności finansowej przedsiębiorstwom, które często wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności. Szybko jednak okazało się, że korzystanie z faktoringu ma również wiele innych zalet. Poniżej przedstawiamy listę 7 powodów, dla których warto zdecydować się na usługę finansowania faktur.


1. Zachowanie płynności finansowej
Brak płynności finansowej to jedna z największych bolączek polskich przedsiębiorców. Prowadzi nie tylko do opóźnień w rozliczaniu własnych zobowiązań, ale może stanowić również przyczynę poważnych problemów finansowych firmy, a nawet doprowadzić do bankructwa. Natomiast dzięki faktoringowi przedsiębiorca niemalże natychmiast otrzymuje zapłatę za sprzedany towar lub wykonaną usługę. I to bez względu na to, jak długi termin płatności udostępnił swojemu kontrahentowi.


2. Rabaty u dostawców
Firma, która zawsze posiada wolne środki, jest w stanie szybciej rozliczać się z własnymi dostawcami. Dzięki temu może liczyć na lepsze warunki czy dodatkowe rabaty za szybszą płatność za towar. A dodatkowa zniżka u dostawcy przekłada się na oszczędności przy zakupie niezbędnych materiałów.


3. Pozytywny wizerunek
Korzystając z faktoringu, przedsiębiorca może zawsze rozliczać się na czas. W ten sposób buduje pozytywny i rzetelny wizerunek swojej firmy w oczach kontrahentów, dostawców, pracowników, a także banków i urzędów.


4. Środki na rozwój firmy
Każdy przedsiębiorca, który chce utrzymać się na rynku, musi inwestować w rozwój własnej firmy. A do tego potrzebne są środki. Dzięki faktoringowi potrzebne pieniądze są zawsze na koncie, a przedsiębiorca nie musi czekać na moment, w którym jego kontrahenci zdecydują się na opłacenie faktury.


5. Dobra zdolność kredytowa
Faktoring nie jest ani kredytem, ani pożyczką, a korzystając z niego, przedsiębiorca nie zmniejsza swojej zdolności kredytowej. Wprost przeciwnie, utrzymywanie płynności finansowej dzięki faktoringowi sprawia, że zdolność kredytowa takiej firmy jest lepsza.


6. Konkurencyjność
W niektórych branżach odroczone terminy płatności są na porządku dziennym, podczas gdy w innych są one udzielane niechętnie. Korzystając z faktoringu, przedsiębiorca może pójść w tej kwestii na spore ustępstwa, a wielu kontrahentów jest w stanie zaakceptować wyższe ceny w zamian za korzystniejszy termin płatności.


Faktoring to usługa, która ma za zadanie wspierać przedsiębiorców w zarządzaniu wierzytelnościami. Dzięki niej firma unika zatorów płatniczych, jest bardziej konkurencyjna, a jednocześnie może pochwalić się wizerunkiem solidnego partnera biznesowego. Jeśli po przeczytaniu naszego artykułu zastanawiasz się nad skorzystaniem z faktoringu, koniecznie sprawdź ranking firm faktoringowych i znajdź najlepszą ofertę faktoringową dla swojej firmy.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Sylwek

    4 punkt według mnie najbardziej istotny jeśli chodzi o przetrwanie na rynku - inwestycje w firmię. Ale to trzeba znaleźć dobrego faktora - mi wiele udało się dzięki współpracy z Bibby.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.