Wiadomości z Żor

6 powodów, dla których warto korzystać z faktoringu

  • Dodano: 2020-02-21 08:30, aktualizacja: 2020-11-30 11:48

Faktoring to usługa, mająca przede wszystkim pomóc w utrzymaniu płynności finansowej przedsiębiorstwom, które często wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności. Szybko jednak okazało się, że korzystanie z faktoringu ma również wiele innych zalet. Poniżej przedstawiamy listę 7 powodów, dla których warto zdecydować się na usługę finansowania faktur.


1. Zachowanie płynności finansowej
Brak płynności finansowej to jedna z największych bolączek polskich przedsiębiorców. Prowadzi nie tylko do opóźnień w rozliczaniu własnych zobowiązań, ale może stanowić również przyczynę poważnych problemów finansowych firmy, a nawet doprowadzić do bankructwa. Natomiast dzięki faktoringowi przedsiębiorca niemalże natychmiast otrzymuje zapłatę za sprzedany towar lub wykonaną usługę. I to bez względu na to, jak długi termin płatności udostępnił swojemu kontrahentowi.


2. Rabaty u dostawców
Firma, która zawsze posiada wolne środki, jest w stanie szybciej rozliczać się z własnymi dostawcami. Dzięki temu może liczyć na lepsze warunki czy dodatkowe rabaty za szybszą płatność za towar. A dodatkowa zniżka u dostawcy przekłada się na oszczędności przy zakupie niezbędnych materiałów.


3. Pozytywny wizerunek
Korzystając z faktoringu, przedsiębiorca może zawsze rozliczać się na czas. W ten sposób buduje pozytywny i rzetelny wizerunek swojej firmy w oczach kontrahentów, dostawców, pracowników, a także banków i urzędów.


4. Środki na rozwój firmy
Każdy przedsiębiorca, który chce utrzymać się na rynku, musi inwestować w rozwój własnej firmy. A do tego potrzebne są środki. Dzięki faktoringowi potrzebne pieniądze są zawsze na koncie, a przedsiębiorca nie musi czekać na moment, w którym jego kontrahenci zdecydują się na opłacenie faktury.


5. Dobra zdolność kredytowa
Faktoring nie jest ani kredytem, ani pożyczką, a korzystając z niego, przedsiębiorca nie zmniejsza swojej zdolności kredytowej. Wprost przeciwnie, utrzymywanie płynności finansowej dzięki faktoringowi sprawia, że zdolność kredytowa takiej firmy jest lepsza.


6. Konkurencyjność
W niektórych branżach odroczone terminy płatności są na porządku dziennym, podczas gdy w innych są one udzielane niechętnie. Korzystając z faktoringu, przedsiębiorca może pójść w tej kwestii na spore ustępstwa, a wielu kontrahentów jest w stanie zaakceptować wyższe ceny w zamian za korzystniejszy termin płatności.


Faktoring to usługa, która ma za zadanie wspierać przedsiębiorców w zarządzaniu wierzytelnościami. Dzięki niej firma unika zatorów płatniczych, jest bardziej konkurencyjna, a jednocześnie może pochwalić się wizerunkiem solidnego partnera biznesowego. Jeśli po przeczytaniu naszego artykułu zastanawiasz się nad skorzystaniem z faktoringu, koniecznie sprawdź ranking firm faktoringowych i znajdź najlepszą ofertę faktoringową dla swojej firmy.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Sylwek

    4 punkt według mnie najbardziej istotny jeśli chodzi o przetrwanie na rynku - inwestycje w firmię. Ale to trzeba znaleźć dobrego faktora - mi wiele udało się dzięki współpracy z Bibby.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.