Wiadomości z Żor

Żorzanka została Mistrzynią Świata w dekoracji cukierniczej!

  • Dodano: 2023-11-06 11:45

W Mediolanie, podczas Mistrzostw Świata w dekorowaniu tortów 2023 - żorzanka Renata Martyna, wspólnie z Angeliką Chwyć, zostały Mistrzyniami Świata w dekorowaniu tortów. Tematem przewodnim przyozdobienia piętrowego ciasta w ramach mistrzostw była „muzyka narodu".

Żorzanka na Mistrzostwach Świata w dekorowaniu tortów 2023

Zwyciężczynie postanowiły umieścić na torcie artystów „grających" na instrumentach, wkomponowanych w cztery żywioły. Na dole stworzyły ziemię, czyli element stanowiący muzykę klasyczną. Kolejny element to woda, czyli muzyka popowa, później ogień, jako element rocka. Na szczycie powstało rozbudowane piętro góralskie, czyli jak tłumaczą cukierniczki - muzyka folkowa. W całość wkomponowano figurki artystów - Fryderyka Chopina, Michała Szpaka, Małgorzatę Ostrowską czy Kayah.

W naszym torcie nie ma granic pomiędzy przeszłością, teraźniejszością a przyszłością. Nie ma granic pomiędzy rzeczywistością a fantazją. Nawet niebo nie jest limitem - muzyka i jej piękno burzy wszystkie granice i jest ponadczasowa - napisały w mediach społecznościowych Renata Martyna oraz Angelika Chwyć - Mistrzynie Świata w dekorowaniu tortów 2023.

Cukiernicze mistrzostwa świata odbywały się w Mediolanie w dniach 13-17 października. O mistrzowski tytuł w dekorowaniu tortów walczyły zespoły z całego świata, m.in. z USA, Włoch, Niemiec, Belgii, Brazylii, Meksyku czy Chin. Polki obroniły tytuł wywalczony w 2019 roku przez Jowitę Woszczyńską. 

Żorzanka została Mistrzynią Świata w dekoracji cukierniczej! / fot. UM Żory

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również