Wiadomości z Żor

Żorzanka w twórczości

  • Dodano: 2018-08-14 11:00

Żorscy imigranci zaangażują się w kulturalne życie miasta.

W mieście startuje projekt dla kobiet twórczych i przedsiębiorczych „Żorzanka w twórczości” w ramach programu Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach „Inicjatywy Lokalne w Kulturze Żory 2018”.

Autorką projektu jest żorzanka pochodzenia ukraińskiego Alla Ożyjewska - lektorka języków obcych, tłumaczka, specjalistka ds. Europy Wschodniej i ds. marketingu internetowego.

Projekt ma na celu zainspirowanie przedsiębiorczych kobiet z twórczymi pomysłami z lokalnej społeczności poprzez prezentację projektów innych twórczyń,  które już odniosły sukces. Nasz drugi cel to wsparcie kobiet w samorealizacji nie tylko w roli matki, żony, itd., ale i jako profesjonalisty, osoby z zainteresowaniami.

„Zastanawiałam się nad tym, jak zaangażować moich rodaków oraz innych imigrantów rosyjskojęzycznych w społeczne  i kulturalne życia miasta. Ponieważ wiem, że dużo z nich ma problem z adaptacją za granicą, nawet te osoby, które podjęły świadomą decyzję o stałej przeprowadzce – np. repatrianci. Często ich świat ogranicza się do pracy, domu, wizyty w sklepie i relacjami online z osobami z byłego otoczenia, - mówi Alla Ożyjewska. – Postanowiłam, że muszę postarać się zintegrować ich z rodowitymi żorzanami, zachęcając do wzięcia udziału w projekcie „Żorzanka w twórczości”. Chcę odnaleźć osoby utalentowane, pokazać te talenty i reaktywować ich życie społeczne. Dlatego robimy materiały promocyjne także w języku rosyjskim, organizujemy specjalne dwujęzyczne warsztaty etc. Chcę, żeby Żory naprawdę stały drugim domem dla tych ludzi, jak stały się dla mnie”.

W ramach projektu odbędą się:

  • 8 podkastów z utalentowanymi żorzankami
  • warsztaty fotografii mobilnej – 12 września o godz. 18:00, MOK
  • polsko-rosyjskie warsztaty „Promowanie kreatywnych zawodów w Internecie” 20 października o godz. 11:00, MOK
  • Wystawa dzieł artystycznych oraz warsztaty twórcze dla dorosłych i dzieci – 15 grudnia, MOK

Wstęp na warsztaty bezpłatny! Ilość miejsc ograniczona. Zapisy online: kliknij!

Uzyskać dodatkową informację oraz zapisać się na warsztaty można przez zorzanka.projekt@gmail.com (Alla Ożyjewska) lub w MOKu, tel.: 32 434 24 36, 534 110 770 www.mok.zory.pl,  http://ojynka.blogspot.com/

Audycja z inicjatorką projektu w Radiu Żory – o życiu i samorealizacji w emigracji w Polsce oraz o projektach „Żorzanka w biznesie”, „Żorzanka w twórczości” i Żorska Strefa Przedsiębiorczości. https://www.youtube.com/watch?v=9va5SSXd3F4

Żorzanka w twórczości

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również