Wiadomości z Żor

Żory: Wyłudzał pieniądze na rzekomą rehabilitację córki. Usłyszał 15 zarzutów

  • Dodano: 2019-07-19 12:30

Kryminalni z Żor wpadli na trop i rozliczyli z przestępczej działalności oszusta, który wyłudzał pieniądze na rzekomą rehabilitację córki.

Mężczyzna wielokrotnie prosił też o pieniądze kłamiąc, że zabrakło mu na paliwo. 31-latek nie posiadał jednak prawa jazdy i samochodu, a jego pociecha, jak się na szczęście okazało, była zupełnie zdrowa.

Przestępca na swoim koncie miał też kradzieże sprzętu AGD i RTV


31-latek bez stałego miejsca zamieszkania, przestępczą działalnością parał się od ubiegłego roku. Zazwyczaj na swoje ofiary wybierał znajomych, ale zdarzały się też osoby obce. Kłamał, że potrzebuje pieniędzy na rehabilitację córki, bądź na paliwo i wyłudzał od nich od 100 do 250 złotych. Choć wielu z pokrzywdzonych dało się oszukać, nikt z nich nie złożył zawiadomienia, aż kryminalni przypadkiem wpadli na trop oszusta, ustalili jego tożsamość i zaczęli go poszukiwać.

Mężczyzna w międzyczasie dopuścił się kradzieży telewizora i mikrofalówki z hotelu, w którym pomieszkiwał. W styczniu tego roku usiłował też wynieść z jednego ze sklepów warty 4,5 tys. ekspres do kawy.

W końcu kryminalni namierzyli 31-latka w areszcie, gdzie trafił za inne przewinienia. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie licznych zarzutów - usłyszał ich 15 i przyznał się do winy.

Oszustowi grozi teraz nawet do 8 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.