Wiadomości z Żor

Żory: Park Cegielnia pod nadzorem policji

  • Dodano: 2023-12-14 10:45

W odpowiedzi na zgłoszenia mieszkańców dotyczące nieprawidłowego obchodzenia się z czworonogami w Parku Cegielnia pojawiły się policyjne patrole. Park to miejsce, w którym wszyscy użytkownicy powinni czuć się komfortowo i bezpiecznie. Pamiętajmy jednak o szacunku do innych osób korzystających z tego typu miejsc.

Park Cegielnia pod specjalną kontrolą

Park Cegielnia przy ulicy Folwareckiej to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców miasta i nie tylko. To również przestrzeń, gdzie można zarówno odpocząć w otoczeniu zieleni, jak i aktywnie spędzić czas z całą rodziną. Plac zabaw, park linowy, miasteczko ruchu drogowego, skatepark, street workout park, siłownia pod chmurką i profesjonalny tor rolkowy to z pewnością jego największe atuty.

- Park ten, to nie tylko idealne miejsce zabaw dla dzieci, odpoczynku w tężni solankowej, ale także miejsce spotkań miłośników czworonogów, które posiadają specjalnie przygotowany plac, gdzie psy mogą spokojnie i bezpiecznie biegać i socjalizować się z innymi czworonogami. W ostatnim okresie do żorskiej Policji napłynęły prośby mieszkańców, o wzmożenie kontroli tego miejsca, ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa osób wyprowadzających swoje psy. Jeden ze zgłaszających miał zostać zaatakowany przez psa innego spacerowicza, który wolno biegał po ogólnodostępnym terenie parku. Pies ten swoją agresję skierował przede wszystkim w kierunku czworonoga mężczyzny. Pamiętajmy, iż nawet bardzo spokojny na co dzień pies, w niektórych sytuacjach może zachować się w sposób dla siebie nietypowy i nieprzewidywalny dla swojego właściciela - czytamy na stronie KMP Żory. 

Policjanci w najbliższych dniach kontrolować będą Park Cegielnia, zwracając uwagę na prawidłowe zabezpieczanie swoich pupili, a także obowiązku sprzątania po nich.

- Przypominamy, że kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany. Pamiętajmy, iż za zanieczyszczanie miejsc dostępnych dla publiczności, a w szczególności drogi, ulicy, placu, ogrodu, trawnika lub zieleńca grozi nam kara grzywny nie niższa niż 500 złotych - apelują policjanci. 

Żory: Park Cegielnia pod nadzorem policji

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również