Wiadomości z Żor

Żory: Aleja Jana Pawła II zamknięta od 1 października!

 • Dodano: 2019-10-01 11:15

Uwaga, kierowcy! Od wtorku, 1 października aż do połowy grudnia częściowo zamknięta będzie aleja Jana Pawła II w Żorach.

W związku z przebudową alei Jana Pawła II, obejmującą m.in. wymianę nawierzchni i budowę zatok autobusowych ulica ta będzie całkowicie zamknięta dla ruchu na odcinku od skrzyżowania  z al. Zjednoczonej Europy do skrzyżowania z ul. Okrężną oraz na odcinku od skrzyżowania z ul. Okrężną do skrzyżowania z ul. Towarową.

Zmieniona organizacja ruchu drogowego zostanie wprowadzona we wtorek, 1 października o godz. 14:00 i będzie obowiązywała do 16 grudnia. Na czas prowadzenia prac wprowadzony zostanie oznakowany objazd al. Zjednoczonej Europy, al. Armii Krajowej i ul. Towarową do al. Jana Pawła II.

Inna trasa objazdu została wyznaczona dla autobusów publicznego transportu  zbiorowego. Autobusy Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej będą kursowały od skrzyżowania al. Zjednoczonej Europy z al. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Boryńską i dalej  ul. Boryńską do Ronda Jastrzębskiego, gdzie będą zawracały.

Natomiast autobusy MZK i pozostałych przewoźników będą kontynuowały jazdę  w kierunku Jastrzębia-Zdroju ulicami: Okrężną, al. Armii Krajowej i Towarową, do skrzyżowania z al. Jana Pawła II.

Przepraszamy za utrudnienia w ruchu związane z realizacją inwestycji.

Objazd dla samochodów

Objazd dla samochodów

Objazd dla komunikacji publicznejObjazd dla autobusów

Komentarze (5)    dodaj »

 • Agnes

  A ktoś wie jak jeździ S10 i S 11 do Jastrzębia???

 • Adam

  W tej chwili to totalny chaos jest na Żorach....brak oznkowan....mozna byłoby zasłonic sygnalizacje która prowadzi do obecnie zamknietego odcinka drogi....dlaczego dopiero na koncu gdy chce skrecac dowiaduje sie ze jest zamknieta ulica?

 • Zoryy

  Przystanek bajerowka gdzie będzie się znajdował?

 • Se. N

  Od strony borynskiej przy barze klimat

 • Bez sensu

  Tak tylko że busus z Jastrzębia i do Jastrzębia koło klimatu już nie stają trzeba duoac z sądu albo z strefy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również