Wiadomości z Żor

Żory: 6. Rajd Wilczy będzie pełny nowości!

  • Dodano: 2020-03-02 08:15, aktualizacja: 2020-03-05 09:14

Zupełnie nowe trasy i wyzwania będą w tym roku czekały na uczestników Rajdu Wilczego.

Szósta edycja imprezy będzie rozgrywana na pięciu różnorodnych trasach, wśród których coś dla siebie znajdą zarówno rodziny chcące aktywnie spędzić czas, jak i  miłośnicy ekstremalnych sportowych wrażeń.

W tym roku nawet nasi stali uczestnicy będą zaskoczeni tym, co przygotowaliśmy dla nich na trasie. Będą nowe zadania specjalne oraz etapy miejskie. Nie możemy póki co zdradzić, gdzie dokładnie przebiegać będzie trasa, ale będą to rejony, gdzie Rajd Wilczy jeszcze się nie pojawiał - mówi Mateusz Buksa, prezes Stowarzyszenia Aktywności Lokalnej „EVENTYR”, które organizuje imprezę.

Rajd Wilczy odbędzie się w sobotę, 18 kwietnia i będzie rozgrywany na pięciu trasach, dostosowanych zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych sportowców.

Czego można spodziewać się podczas zmagań w poszczególnych kategoriach?

  • Trasa PROFI - to wyzwanie dla najbardziej zaawansowanych zespołów dwuosobowych.  140-kilometrowa trasa, podczas której do pokonania będą etapy: pieszy, kajakowy oraz rowerowy, a także zadania specjalne.
  • Trasa OPEN - 70-kilometrowa trasa dla zespołów dwuosobowych. Na uczestników czeka etap pieszy i rowerowy oraz zadania specjalne.
  • Trasa rowerowa – start indywidualny na dystansie ok. 40 km.
  • Trasa piesza - start indywidualny na dystansie ok. 20 km.
  • Trasa rodzinna - bieg na orientację w terenie miejskim, połączony z zadaniami specjalnymi, zlokalizowanymi w ciekawych miejscach Żor. W rywalizacji mogą wziąć udział zespoły rodzinne oraz złożone z dzieci i młodzież, liczące od 2-5 osób.

Zgłoszenia do Rajdu Wilczego trwają do 31 marca

Będzie ciekawie i wymagająco. Dla rodzin przygotowaliśmy grę o dwóch poziomach trudności. Można powiedzieć, że to edycja 2.0. Dla najmłodszych oraz rodziców z maluszkami zorganizowaliśmy klasyczną grę po rejonie Starówki. Dla starszaków grę poszerzoną o dodatkowe kilometry i zadania – podkreśla Mateusz Buksa.

Szczegółowe informacje o Rajdzie Wilczyk można znaleźć na stronie internetowej www.rajdwilczy.eventyrteam.pl.

Patronat honorowy nad imprezą objął Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory.

Rajd Wilczy organizowany jest przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Żory.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.