Wiadomości z Żor

Żory: 2 miliony złotych na programy do walki z bezrobociem

  • Dodano: 2019-04-04 13:00

2 mln złotych trafią do Powiatowego Urzędu Pracy w Żorach na wdrożenie łącznie czterech projektów związanych z walką z bezrobociem wśród mieszkańców i ich aktywizacją zawodową.

Powiatowy Urząd Pracy w Żorach rozpoczął wdrażanie czterech projektów aktywizacji zawodowej i walki z bezrobociem wśród mieszkańców miasta. Do skorzystania z oferty zaproszeni zostali zarówno pracodawcy, tworzący nowe miejsca zatrudnienia i osoby bezrobotne.

Aktywizacja zawodowa Żory – projekty do walki z bezrobociem

Cztery projekty aktywizacji zawodowej, na które PUP Żory zdobył blisko 2 mln złotych dofinansowania to:

  • Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w mieście Żory IV – współfinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój;
  • Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30+ zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Żorach (IV) – współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego;
  • Rewitalizacja społeczna poprzez aktywizację zawodową mieszkańców Żor – współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego (dla osób zamieszkujących obszary rewitalizowane);
  • Program regionalny skierowany do kobiet.

Na co zostanie przekazane uzyskane dofinansowanie? Między nami na bony zatrudnieniowe i na zasiedlenie, stypendia stażowe, dotacje na otwarcie działalności gospodarczej i refundację części kosztów zatrudnienia (prace interwencyjne).

Szczegóły? Na stronie internetowej PUP Żory w dziale Formy Aktywizacji. Od 12 kwietnia rozpocznie się nabór wniosków dla osób zarejestrowanych w urzędzie, które nie ukończyły 30 roku życia. Będzie można starać się o przyznanie bonu na zasiedlenie (maksymalna kwota wnioskowana to 8 tys. złotych) i bonu na zatrudnienie (w trakcie którego urząd pokrywa pracodawcy część kosztów zatrudnienia).

Na stronie internetowej PUP znajdują się również aktualizowane na bieżąco informacje dla przedsiębiorców (m.in. terminy naborów wniosków na staże i prace interwencyjne).

Szczegółowe informacje są dostępne pod numerem telefonu 32/43 42 790 wew. 266, od poniedziałku do piątku (godz. 8.30 – 14.30).

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.