Wiadomości z Żor

Żorskie małżeństwa obchodziły Diamentowe oraz Złote Gody

  • Dodano: 2024-03-19 12:30

Prezydent Miasta Żory - Waldemar Socha spotkał się z parami małżeńskimi świętującymi 50. oraz 60. rocznicę ślubu i wręczył Jubilatom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystości odbyły się w Pałacu w Baranowicach.

Wyjątkowe rocznice ślubu w Żorach

27 lutego i 5 marca żorskie pary małżeńskie świętowały wyjątkowe jubileusze pożycia małżeńskiego. Jubilaci otrzymali listy gratulacyjne, kosze podarunkowe oraz piękne bukiety  kwiatów, wykonane przez florystyki z pracowni florystycznej Pałacu Baranowice. Pary świętujące Złote Gody zostały odznaczone Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie - tym zaszczytnym wyróżnieniem zostało uhonorowanych 29 małżeństw. Odznaczenia te zostały nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej, a wręczył je Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory. Uroczystości odbyły się w zachwycającym Pałacu w Baranowicach, a Jubilatów przywitali miłym występem muzycy  ze Stowarzyszenia  Artystycznego „Żory”. Patrycja Garus i Tomasz Kozieł wykonali wiele pięknych polskich piosenek, takich jak „Radość najpiękniejszych lat” czy „Za jeden uśmiech Twój”, wprowadzając gości w klimat lat 70-tych.

W gronie jubilatów obchodzących 60. rocznicę ślubu znalazły się cztery pary: Halina i Mieczysław Kończalscy, Jadwiga i Jan Maciejewscy oraz Halina i Werner Kaczmarczykowie, Maria i Leon Kordułowie. Z kolei Złote Gody, czyli 50. rocznicę ślubu, świętowało 29 żorskich par: Jadwiga i Andrzej Bednarkowie, Lidia i Kazimierz Białozorowie,  Irena i Leszek Bogdanowicze, Jolanta i Krystian Fuchsowie, Anna i Ryszard Kamienikowie, Henryka i Mieczysław Krzyśkowie, Alicja i Andrzej Mieszczakowie, Grażyna i Zbigniew Nowakowie, Bożena i Eugeniusz Pasionkowie, Danuta i Piotr Rzepkowie,  Jolanta i Andrzej Sekiendowie, Małgorzata i Emil Sollichowie, Wanda i Henryk Suderowie, Janina i Leszek Wójciccy oraz Teresa i Jan Fryszowie, Leokadia i Jan Grzegorzczykowie, Maria i Alfred Jaroszowie, Helena i Henryk Kamińscy, Leokadia i Alojzy Kempnowie,  Barbara i Jan Kołodziejowie, Lidia i Bronisław Konskowie, Wanda i Grzegorz Kopczyńscy, Maria i Bolesław Kuczerowie, Monika i Ryszard Motykowie, Zofia i Zdzisław Pasiowie, Barbara i Stanisław Sinkowie, Jadwiga i Mieczysław Stępniowie, Urszula i Jerzy Śmietanowie, Halina i Henryk Zielonkowie.

Małżeńska uroczystość w Żorach

Prezydent Miasta w imieniu mieszkańców pogratulował wszystkim parom  tak pięknych jubileuszy oraz złożył życzenia zdrowia, pogody ducha, uśmiechu na co dzień oraz wszelkiej pomyślności.

- Nasze spotkanie jest okazją, by podziękować za to, co zrobiliście dla rodzin, miasta i kraju. To Wy poświęciliście na to swoją energię, swoją pracę - dla młodszych pokoleń. To dzięki Waszym staraniom i pracy żyjemy  w naszym mieście,  które się rozwija i pięknieje. Za to, w imieniu wszystkich mieszkańców naszego miasta, składam wyrazy uznania i podziękowania.  Jesteście ważną częścią naszej społeczności. Potrzebujemy Waszej mądrości, doświadczenia życiowego i doradztwa – powiedział do zacnych Jubilatów Waldemar Socha.

Uroczystość przebiegła w podniosłej i serdecznej atmosferze. Prezydent wzniósł toast za pomyślność i zdrowie Jubilatów, następnie wspólnie odśpiewano im „Sto lat”. Swoim występem uroczystości uświetnił również tradycyjnie Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Osiny”, który przypomniał popularne śląskie melodie. Uczestnicy spotkania mieli również okazję zwiedzić  pomieszczenia zabytkowego  pałacu z XVII wieku, który jest nie tylko świadectwem   przeszłości naszego miasta, ale także symbolem   jego kulturowego dziedzictwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również