Wiadomości z Żor

Żorscy policjanci zatrzymali pijanych kierowców, w tym rowerzystę z 4 promilami!

  • Dodano: 2020-01-20 13:15

Prawie 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał rowerzysta, którego wczoraj na ulicy Poprzecznej zatrzymali żorscy stróże prawa.

Kierowca jednośladu jechał zygzakiem, a za nim policyjny radiowóz... Niestety to nie jedyny pijany kierowca minionego weekendu.

Wczoraj po 10.00 policjanci zauważyli jadącego zygzakiem rowerzystę

 Gdy zatrzymali go do kontroli na ulicy Poprzecznej i poddali badaniu na alkomacie okazało się, że 45-latek ma blisko 4 promile alkoholu w organizmie! Dwie godziny później na osiedlu Gwarków wpadł kolejny miłośnik rowerowych wycieczek. Ten z kolei, 55-latek, miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Także wczoraj, po godzinie 8.00 na ulicy Pszczyńskiej mundurowi udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy, pochodzącemu z woj. łódzkiego. U 26-latka, kierującego audi, badanie wykazało blisko promil alkoholu. Nieco mniej miał z kolei 38-letni kierujący fordem, który został zatrzymany do kontroli na Stodolnej. Wynik badania w przypadku tego kierowcy wyniósł nieco ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dwaj rowerzyści zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości po 500 złotych i dalszą podróż kontynuowali pieszo. Pijanym kierowcom samochodów natomiast grozi wysoka kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i nawet 2-letni pobyt w więzieniu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również