Wiadomości z Żor

Zmiana na stanowisku Zastępcy Prezydenta Miasta Żory

  • Dodano: 2024-05-20 09:45

Leszek Hoderny objął 17 maja funkcję Zastępcy Prezydenta Miasta Żory. Nominację na to stanowisko odebrał z rąk Waldemara Sochy - Prezydenta Miasta. W Urzędzie Miasta będzie nadzorował prawidłowe i sprawne wykonywanie zadań z zakresu: realizacji inwestycji, utrzymania infrastruktury miejskiej, zarządzanie energią, zamówień publicznych oraz zarządzania kryzysowego.

Leszek Hoderny objął funkcję Zastępcy Prezydenta Miasta Żory

Nowy Zastępca Prezydenta Miasta Żory ma 56 lat i jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Wydziału Górnictwa i Geologii ze specjalizacją „Maszyny Górnicze i Wiertnicze”. Leszek Hoderny ukończył także studia podyplomowe na Akademii Górniczo Hutniczej o kierunku „Menadżer Jakości, Pełnomocnik Kierownictwa Zintegrowanych Systemów Zarządzania”, studia podyplomowe na Uniwersytecie  Jagiellońskim o kierunku „Prawo Pracy”,  studia podyplomowe przygotowujące do wykonywania zawodu nauczyciela przedmiotów bhp na Krakowskiej Akademii  - Centrum Studiów Podyplomowych oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym we  Wrocławiu o kierunku „Biegły ds. zwalczania i zapobiegania przestępczości gospodarczych  i korupcji”.  Posiada także m.in. uprawnienia do zasiadania w Radach Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa.

Od początku kariery zawodowej Leszek Hoderny związany był branżą górniczą. Pracował w KWK „Pniówek” zaczynając jako ślusarz mechanik pod ziemią, a następnie przechodząc poszczególne szczeble awansu zawodowego, aż do stanowiska nadsztygara i Pełnomocnika Dyrektora ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania. Od 2017 roku kontynuował pracę w Biurze Zarządu JSW S.A., na stanowisku Pełnomocnika Zarządu ds. zintegrowanego systemu zarządzania i zarządzania ryzykiem, a następnie Zastępcy Dyrektora Biura Audytu i Kontroli. W latach 2019 -2021 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej JSW Innowacje S.A. W roku 2020 powierzono mu natomiast funkcję po. Prezesa Zarządu JSW Innowacje S.A. W 2021 roku przeszedł na emeryturę.

Leszek Hoderny to także działacz społeczny, od wielu lat zaangażowany w sprawy naszego Miasta i jego mieszkańców. W latach 2006-2014 był radnym Rady Miasta Żory, pełniąc funkcję Przewodniczącego Komisji Kultury i Sportu. W latach 2015-18 był Prezesem klubu LKS Baranowie, zaś a w latach 2015-2019 był członkiem rady nadzorczej MZOZ Żory. Od 2023 roku jest także przewodniczącym rady nadzorczej Żorskiej Agencji Rozwoju Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również