Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Zdewastował wiaty przystankowe i dopuścił się kradzieży

  • Dodano: 2018-07-10 11:30

Za zdewastowanie trzech wiat przystankowych odpowie 30-letni mężczyzna, który wczoraj został zatrzymany przez żorskich policjantów.

Jak tłumaczył mundurowym, w ten sposób chciał wyładować złość, gdyż zostawiła go dziewczyna. Agresją zareagował nie tylko po stracie ukochanej, ale również wówczas, kiedy został przyłapany na kradzieży.

W niedzielę po 7.00 oficer dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o wandalu, który zniszczył wiatę przystankową na ulicy Pszczyńskiej. Natychamiast na miejsce wysłał patrol i, choć sprawca zdążył oddalić się z miejsca, po chwili został namierzony przez policjantów.

Gdy 30-latek znalazł się w rękach stróżów prawa, przyznał się nie tylko do zniszczenia wiaty na ulicy Pszczyńskiej, ale i wskazał, że podobnego czynu dopuścił się w Rudziczce oraz w Suszcu. Tłumaczył, że rozładował swoją złość, gdyż zostawiła go dziewczyna.

Wandal na swoim koncie ma też kradzież rozbójniczą, której dopuścił się w jednym ze sklepów pod koniec kwietnia tego roku. Wówczas, gdy został przyłapany na kradzieży alkoholu, próbował uciec, a potem pobił ochroniarza.

Mężczyzna obecnie przebywa w policyjnym areszcie, a o jego dalszym losie wkrótce zdecyduje prokurator. Za kradzież rozbójniczą i zniszczenie wiat przystankowych grozi mu nawet do 10 lat za kratkami.

Najnowsze informacje z Żor w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.