Wiadomości z Żor

Zagraniczne staże dla pracujących osób 45+

  • Dodano: 2011-12-02 11:00

Żorska Izba Gospodarcza ogłasza nabór do projektu "Wspieranie mobilności pracowników 45+ na europejskim rynku pracy", który skierowany jest do pracowników MŚP oraz osób prowadzących własną działalność gospodarczą (w wieku powyżej 45 roku życia) pochodzących z województwa śląskiego.

Uczestnicy projektu odbędą 2 tygodniowe staże zawodowe w niemieckich przedsiębiorstwach z terenu Turyngii, które zaplanowane zostały w dwóch turach: 11-24 marca 2012 r. i 13-26 maja 2012 r.

Wyjazd na praktyki poprzedzi przeprowadzone w kraju przygotowanie:

  • pedagogiczne (w sumie 8 godzin szkolenia z zakresu umiejętności społecznych),
  • językowe (kurs języka niemieckiego i języka angielskiego),
  • I część przygotowania kulturowego.
  • II część przygotowania kulturowego przeprowadzona zostanie już za granicą równolegle ze stażem (wycieczki fakultatywne: Erfurt, Weimar).

Wszystkie działania zaplanowane w projekcie są w 100% finansowane ze środków unijnych.

Osoby zainteresowane udziałem w stażach winny stosować w miejscu pracy komputery i/lub inne urządzenia ICT oraz znać język niemiecki i/lub angielski co najmniej na poziomie komunikatywnym. Zgłoszenia będą przyjmowane do 22.12.2011 r. na formularzu zgłoszeniowym dostępnym w biurze ŻorIG-u. Szczegółowych informacji dot. projektu można zasięgnąć u pracowników Izby (Aleja Wojska Polskiego 4, 44-240 Żory, tel. 32/ 43 50 306, email: biuro@zorig.zory.pl).

Zapraszamy do udziału w projekcie!

 

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Wspólnot Europejskich w ramach Programu "Uczenie się przez całe życie".

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również