Wiadomości z Żor

Zagłosuj na żorskie Centrum Przesiadkowe w konkursie na najlepszą realizację 2019 roku!

  • Dodano: 2020-02-18 10:00

Plebiscyt Polska Architektura XXL ma na celu wyróżnienie najbardziej kreatywnych pracowni architektonicznych i najlepszych projektów 2019 roku zrealizowanych w Polsce.

Wśród nominowanych do nagrody znalazło się w tym roku Centrum Przesiadkowe w Żorach!

Nowa wizytówka naszego miasta, jaką jest Centrum Przesiadkowe, cieszy się coraz większym uznaniem w całym kraju – dopiero co otrzymało nagrodę specjalną za najlepszą inwestycję oświetleniową w Polsce i znów jest o niej głośno. Centrum Przesiadkowe w Żorach rywalizuje z najbardziej innowacyjnymi i funkcjonalnymi budynkami zrealizowanymi w minionym roku o tytuł najlepszej realizacji architektonicznej 2019.

Laureaci konkursu wybrani zostaną dwutorowo: będą wśród nich faworyci publiczności głosującej za przez Internet oraz zwycięzcy wskazani przez profesjonalne jury, w skład którego wchodzą najwybitniejsze nazwiska w dziedzinie architektury.

By żorskie Centrum Przesiadkowe mogło zdobyć nagrodę potrzebne są głosy naszych mieszkańców

Głosować można wchodząc na stronę internetową sztuka-architektury.pl. Tam pod działem „najnowsze artykuły” znajduje się ramka do głosowania „Polska Architektura 2019 – głosowanie”, klikamy kategorię Publiczne, rozwija się lista nominowanych, z której wybieramy Centrum przesiadkowe w Żorach, Laboratorium Architektury i klikamy Głosuj, zaznaczając przy tym „Nie jestem robotem”. Uwaga! Z jednego komputera można oddać 1 głos co 24 godziny. Zachęcamy do głosowania na żorski obiekt.

Projekt architektoniczny centrum przesiadkowego w Żorach opracowała pracownia Laboratorium Architektury, za swój główny cel stawiając wykreowanie takiej bryły i przestrzeni, w której pasażer będzie się czuł dobrze i bezpiecznie. - Nowoczesna, dobrej jakości przestrzeń publiczna sprzyja występowaniu różnorakich zachowań i interakcji społecznych poza tymi podstawowymi, powierzchownymi – wynikających z funkcji obszaru - podkreślają architekci z Laboratorium Architekury. Architekci potraktowali swoje dzieło jako atrakcyjną i przyjazną przestrzeń publiczną – budynek jest jasny, przeszklony, wyposażony w niebanalne miejsca do oczekiwania na autobus.

Zagłosuj na Centrum Przesiadkowe w Żorach!

Zagłosuj na żorskie Centrum Przesiadkowe w konkursie na najlepszą realizację 2019 roku!

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • afro

    Zagłosowałem na wieże kontroli lotów na lotnisku Katowice-Pyrzowice, bo to chociaż potrzebne jest, a to co zostało zbudowane w Żorach to nie jest centrum przesiadkowe co najwyżej dworzec autobusowy którego nie musiało być wystarczyły przystanki. A centrum przesiadkowe to Dworzec Kolejowy miał być wystarczyło przystanki obok niego zrobić i przepuścić większość autobusów obok niego.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.