Wiadomości z Żor

Zagłosuj na żorskie Centrum Przesiadkowe w konkursie na najlepszą realizację 2019 roku!

  • Dodano: 2020-02-18 10:00

Plebiscyt Polska Architektura XXL ma na celu wyróżnienie najbardziej kreatywnych pracowni architektonicznych i najlepszych projektów 2019 roku zrealizowanych w Polsce.

Wśród nominowanych do nagrody znalazło się w tym roku Centrum Przesiadkowe w Żorach!

Nowa wizytówka naszego miasta, jaką jest Centrum Przesiadkowe, cieszy się coraz większym uznaniem w całym kraju – dopiero co otrzymało nagrodę specjalną za najlepszą inwestycję oświetleniową w Polsce i znów jest o niej głośno. Centrum Przesiadkowe w Żorach rywalizuje z najbardziej innowacyjnymi i funkcjonalnymi budynkami zrealizowanymi w minionym roku o tytuł najlepszej realizacji architektonicznej 2019.

Laureaci konkursu wybrani zostaną dwutorowo: będą wśród nich faworyci publiczności głosującej za przez Internet oraz zwycięzcy wskazani przez profesjonalne jury, w skład którego wchodzą najwybitniejsze nazwiska w dziedzinie architektury.

By żorskie Centrum Przesiadkowe mogło zdobyć nagrodę potrzebne są głosy naszych mieszkańców

Głosować można wchodząc na stronę internetową sztuka-architektury.pl. Tam pod działem „najnowsze artykuły” znajduje się ramka do głosowania „Polska Architektura 2019 – głosowanie”, klikamy kategorię Publiczne, rozwija się lista nominowanych, z której wybieramy Centrum przesiadkowe w Żorach, Laboratorium Architektury i klikamy Głosuj, zaznaczając przy tym „Nie jestem robotem”. Uwaga! Z jednego komputera można oddać 1 głos co 24 godziny. Zachęcamy do głosowania na żorski obiekt.

Projekt architektoniczny centrum przesiadkowego w Żorach opracowała pracownia Laboratorium Architektury, za swój główny cel stawiając wykreowanie takiej bryły i przestrzeni, w której pasażer będzie się czuł dobrze i bezpiecznie. - Nowoczesna, dobrej jakości przestrzeń publiczna sprzyja występowaniu różnorakich zachowań i interakcji społecznych poza tymi podstawowymi, powierzchownymi – wynikających z funkcji obszaru - podkreślają architekci z Laboratorium Architekury. Architekci potraktowali swoje dzieło jako atrakcyjną i przyjazną przestrzeń publiczną – budynek jest jasny, przeszklony, wyposażony w niebanalne miejsca do oczekiwania na autobus.

Zagłosuj na Centrum Przesiadkowe w Żorach!

Zagłosuj na żorskie Centrum Przesiadkowe w konkursie na najlepszą realizację 2019 roku!

Następna informacja

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • afro

    Zagłosowałem na wieże kontroli lotów na lotnisku Katowice-Pyrzowice, bo to chociaż potrzebne jest, a to co zostało zbudowane w Żorach to nie jest centrum przesiadkowe co najwyżej dworzec autobusowy którego nie musiało być wystarczyły przystanki. A centrum przesiadkowe to Dworzec Kolejowy miał być wystarczyło przystanki obok niego zrobić i przepuścić większość autobusów obok niego.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.