Wiadomości z Żor

Zadbaj o zdrowie! Skorzystaj z programu Profilaktyka 40 PLUS

  • Dodano: 2021-10-11 12:00

„Profilaktyka 40 PLUS”, to nowy program, którego celem jest profilaktyczna diagnostyka w zakresie najczęściej występujących problemów zdrowotnych. Każdy Polak powyżej 40. roku życia otrzyma jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych.

Program "Profilaktyka 40 PLUS"

Wiele chorób, zwłaszcza w swoim początkowym stadium rozwoju, nie daje niepokojących objawów. Dzięki badaniom profilaktycznym można wykryć chorobę bardzo wcześnie i uniknąć długotrwałego i nie zawsze skutecznego leczenia, które jest konsekwencją zbyt późnej diagnozy.

Każdy uprawniony do udziału w programie może skorzystać z pakietu badań diagnostycznych w punkcie, który będzie realizował program „Profilaktyka 40 PLUS”. Wystarczy, że zgłosi się do placówki z dowodem osobistym. Listę punktów można znaleźć na stronie pacjent.gov.pl.

Profilaktyka 40 PLUS” zakłada realizację badań diagnostycznych w formie trzech pakietów dedykowanych oddzielnie dla kobiet i mężczyzn oraz pakietu wspólnego.

Aby skorzystać z badań należy:

  1. zalogować się do Internetowego Konta Pacjenta (IKP) na stronie pacjent.gov.pl;
  2. wypełnić ankietę Profilaktyki 40 PLUS;
  3. po jej uzupełnieniu wygenerować e-skierowanie na pakiet badań (generowanie e-skierowania przez system trwa do 2 dni roboczych);
  4. wziąć ze sobą dowód osobisty i zgłosić się na badania w placówce, która realizuje program;
  5. sprawdzić wyniki badań w placówce, w której wykonano badania.

Jeśli pacjent nie korzysta z Internetowego Konta Pacjenta (IKP), może uzyskać e-skierowanie na pakiet badań za pośrednictwem infolinii Domowej Opieki Medycznej (DOM) pod nr tel. 22 735 39 53.  

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.