Wiadomości z Żor

Za nami 9. edycja Żorskiego Dnia Rodziny [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-08-03 09:30

W Parku Cegielnia odbyła się 9. edycja Żorskiego Dnia Rodziny, na której można było podziwiać niesamowite ewolucje rowerowe na wysokościach w wykonaniu czołówki polskich zawodników. W wydarzeniu tym wzięli udział również policjanci, którzy promowali nie tylko bezpieczeństwo, ale także aplikacje, dzięki którym zgłaszanie zagrożeń oraz kontakt z dzielnicowym jest o wiele łatwiejszy. Do współuczestnictwa zaproszony został Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach, dzięki któremu uczestnicy spotkania mogli skorzystać z szeregu symulatorów.

"Dzień Rodziny" z udziałem żorskich mundurowych

Tegoroczna, 9. edycja Żorskiego Dnia Rodziny stanowiła połączenie rodzinnych atrakcji i ekstremalnego rowerowego show. To właśnie w ramach tego spotkania żorscy policjanci prowadzili akcję promującą bezpieczeństwo podczas korzystania z jednośladów oraz te związane z przeciwdziałaniem powstawania wypadków na drodze.

Tematycznie tegoroczny Dzień Rodziny będzie można było śmiało nazwać „świętem roweru”, gdyż to właśnie różne odsłony roweru pojawiły się w programie imprezy. Uczestnicy spotkania zobaczyli między innymi zabytkowe bicykle i historyczne rowery. Pojawiła się także Akademia Bezpiecznego Rowerzysty, która w ramach współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki będzie szkoliła rowerzystów z technik jazdy rowerem.

W centralnym punkcie Parku Cegielnia odbyły się pokazy i podniebne ewolucje zaprezentowane przez najlepszych w Polsce zawodnicy dirt jumpingu. Wszyscy obecni na pokazach zawodnicy to uczestnicy m.in. zawodów z cyklu Pucharu Świata.

Przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Katowicach żorska Policja wystawiła specjalny symulator do jazdy na jednośladzie oraz ten związany z dachowaniem pojazdów, gdyż ważnym aspektem jest budowanie świadomości w zakresie przyczyn i skutków zdarzeń drogowych.

Specjalnie dla uczestników spotkania mundurowi przygotowali ulotki rozdawane przez dzielnicowego promujące Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacje: Moja Komenda i Śląski Dzielnicowy. To aplikacje, które w łatwy i intuicyjny sposób mogą pomóc w kontakcie z Policją oraz zgłosić miejsce szczególnie zagrożone

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.