Wiadomości z Żor

Wypoczywaj na Śmieszku! Rozpoczął się nowy sezon na kąpielisku

  • Dodano: 2021-07-01 08:15, aktualizacja: 2021-07-01 08:25

Wraz z początkiem wakacji wystartował nowy sezon kąpielowy na „Śmieszku”! Jak co roku można korzystać z oferty kąpieliska oraz wypożyczalni sprzętu pływającego, prowadzonych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Jeśli nie macie pomysłu na spędzenie gorących dni, zachęcamy do  wypoczynku na kąpielisku „Śmieszek"

 " Śmieszek" zlokalizowany jest przy ul. Rybnej. Przez całe wakacje, od 26 czerwca aż do 31 sierpnia w godzinach 9:30-18:30 będzie tam można skorzystać z wodnych i słonecznych kąpieli, a także wypożyczyć sprzęt pływający.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach wyznaczył strefy dla umiejących i nieumiejących pływać, wydzielił brodzik dla dzieci, a także zapewni odpowiednią ilość ratowników i będzie regularnie dokonywał bieżącej oceny jakości wody. Dla plażowiczów przygotowano dwie piaszczyste plaże o powierzchni około 2 500 m2 z ławkami i przebieralniami. Przez całe wakacje na terenie kąpieliska czynny będzie także punkt gastronomiczny.

Poza atrakcjami kąpieliska funkcjonuje także wypożyczalnia sprzętu wodnego.Można w niej wypożyczyć cieszące się dużą popularnością w poprzednich latach kajaki oraz deski sup, a także rowerki wodne. Wytrawni żeglarze będą mogli również wypożyczyć wielofunkcyjną łódź wiosłową, którą można wykorzystać jako żaglówkę lub windsurfing.

Ponadto w części rekreacyjnej Śmieszka kilkanaście dni temu oddano do użytku urządzenie wielofunkcyjne do kalisteniki, na którym zarówno dzieci jak i dorośli będą mogli poćwiczyć wspinanie się po drabince, podciąganie na drążkach, przejście w zwisie na żmijce oraz trenować mięśnie brzucha czy grzbietu na ławeczce.

Uwaga, za względu na stan epidemiologiczny administrator tak jak w ubiegłym roku przygotował do stosowania na terenie Śmieszka „Zalecenia dla osób korzystających z kąpieli i wypożyczalni sprzętu pływającego”. Warto się z nimi zapoznać, aby w sposób bezpieczny móc korzystać z oferty.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.