Wiadomości z Żor

Wypełnij ankietę na temat bezpieczeństwa w mieście

  • Dodano: 2018-11-30 11:15

Dobiega końca realizacja projektu pn. „Bezpieczny rower w mieście Żory”, którego celem była poprawa bezpieczeństwa w miejscach publicznych, ze szczególnym naciskiem na bezpieczeństwo rowerzystów oraz zabezpieczenie roweru przed kradzieżą. By sprawdzić na ile bezpiecznie czują się mieszkańcy Żor, przygotowano specjalną ankietę. Zachęcamy do jej wypełnienia!

Projekt pn. „Bezpieczny rower w mieście Żory” to zarówno działania prewencyjne, jak i inwestycyjne – jego ważną częścią jest zakup i montaż specjalnych wiat rowerowych, które właśnie pojawiły się w Parku Cegielnia oraz przy kąpielisku Śmieszek. Każda z nich może pomieści czternaście rowerów.

Ponadto przez cały czas trwania projektu Komenda Miejska Policji w Żorach prowadziła akcję pod hasłem „Bezpieczny rower!”, w trakcie której funkcjonariusze sprawdzali trzeźwość rowerzystów oraz kontrolowali stan techniczny jednośladów. Policjanci odwiedzili też żorskie przedszkola i szkoły, by przybliżyć dzieciom i młodzieży tematy bezpiecznego poruszania się na rowerze w ruchu drogowym, a także sposobów zabezpieczenia roweru przed kradzieżą.

Podsumowaniem projektu jest specjalna ankieta, która ma na celu sprawdzenie, czy mieszkańcy Żor czują się w swoim mieście bezpiecznie. Zachęcamy Państwa do udziału w ankiecie na temat bezpieczeństwa i porządku publicznego!

>> Przejdź do ankiety.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również