Wiadomości z Żor

Wypadek z udziałem motocyklisty w Żorach. Policjanci apelują o ostrożność!

  • Dodano: 2024-03-15 11:00, aktualizacja: 2024-03-15 14:09

Na skrzyżowaniu ulicy Wodzisławskiej z ulicą Folwarecką doszło wczoraj do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. Choć sezon motocyklowy oficjalnie jeszcze się nie rozpoczął, to wielu miłośników jednośladów pojawiło się już na drogach. Pamiętajmy o uwadze, wzajemnym szacunku i bezpieczeństwie na drodze.

Wypadek z udziałem motocyklisty w Żorach

W czwartek około 13:30 na skrzyżowaniu ulicy Folwareckiej z Wodzisławską doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 20-letni kierujący mercedesem wjechał z ulicy podporządkowanej pod nadjeżdżający motocykl marki Benelli.

W wyniku tego zdarzenia 19-letni kierowca motocykla doznał ogólnych potłuczeń oraz urazu twarzoczaszki. Ze względu bezpieczeństwa, na czas działań niezbędnych działa na miejscu zdarzenia, stróże prawa ręcznie kierowali ruchem. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierującemu mercedesem mundurowi zatrzymali prawo jazdy.

Pamiętajmy, że każdy wypadek, to ludzkie nieszczęście. Skutki zdarzeń drogowych dotykają nie tylko osoby poszkodowane, jak i samych sprawców, ale niejednokrotnie ich rodziny. Korzystając z dróg, pamiętajmy, że nasza nieuwaga lub pośpiech może nas wiele kosztować. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od wszystkich jej użytkowników.

Wypadek z udziałem motocyklisty w Żorach. Policjanci apelują o ostrożność! / fot. KMP Żory

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również