Wiadomości z Żor

Wypadek na alei Jana Pawła II. Potrącony został 10 letni chłopiec!

  • Dodano: 2023-06-12 11:15

Brak szczególnej ostrożności i nieprawidłowe zachowanie kierującego przed oznakowanym przejściem dla pieszych przyczyniło się do groźnego w skutkach wypadku. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 68-latka. Teraz sprawą zajmie się sąd.

Wypadek w Żorach

W miniony piątek około godziny 10:00 Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Żorach otrzymał wezwanie o potrąceniu dziecka na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Alei Jana Pawła II. Po niezwłocznym przyjeździe na miejsce zdarzenia mundurowi udzielili niezbędnej pomocy 10-latkowi, a następnie przebadali na zawartość alkoholu w organizmie kierującego seatem 68-latka, który okazał się trzeźwy. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący samochodem ominął pojazd, który zatrzymał się celem ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, w wyniku czego uderzył w opuszczającego przejście 10-latka. Chłopiec z urazem nogi został przewieziony do szpitala celem dalszej diagnostyki i leczenia. Stróże prawa zatrzymali prawo jazdy kierującemu samochodem, teraz sprawą zajmie się sąd.

Pamiętajmy, iż zarówno piesi, jak i kierujący mają wpływ na bezpieczeństwo. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania, ostrożności, a kiedy ustawa tego wymaga również szczególnej ostrożności. To właśnie w rejonie przejść i skrzyżowań powinniśmy zwiększyć swoją uwagę i zachować szczególną ostrożność.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również