Wiadomości z Żor

Wymień swój stary piec na kocioł gazowy. Trwa nabór wniosków o dofinansowanie

  • Dodano: 2022-07-27 07:45, aktualizacja: 2022-07-27 07:59

Urząd Miasta Żory ogłasza nabór uzupełniający wniosków o dofinansowanie w ramach projektu pn. „Pozwólmy Miastu odetchnąć - wymiana urządzeń grzewczych na terenie Miasta Żory”.

Celem Projektu jest poprawa jakości powietrza poprzez wymianę/modernizację bezklasowych źródeł ciepła na paliwa stałe oraz źródeł ciepła na paliwa stałe klasy nie wyższej niż 3 według normy PN-EN 303-5:2012 w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych na terenie miasta Żory.

Kto może dostać dofinansowanie?

O udzielenie dotacji może ubiegać się osoba fizyczna będąca właścicielem/współwłaścicielem lub użytkownikiem wieczystym budynku mieszkalnego jednorodzinnego zlokalizowanego na terenie miasta Żory po spełnieniu warunków określonych w Regulaminie udziału w Projekcie pn. „Pozwólmy Miastu odetchnąć - wymiana urządzeń grzewczych na terenie Miasta Żory”.

Projekt jest realizowany na podstawie umowy o dofinansowanie projektu grantowego „Pozwólmy Miastu Odetchnąć – wymiana urządzeń grzewczych na terenie miasta Żory” nr UDA-RPSL.04.06.01-24-013F/21-00 z dnia 15 marca 2022 r.       

W ramach naboru uzupełniającego Wnioskodawca może skorzystać z dofinansowania na wymianę starego źródła ciepła na następującą technologię:

l.p.

Rodzaj wnioskowanego źródła ciepła

Max. wysokość grantu [zł]

Liczba instalacji [szt.]

1

Kocioł gazowy

10 000,00

12

Formularz wniosku o przyznanie grantu w ramach Projektu - nabór uzupełniający dostępny jest w budynku Urzędu Miasta Żory, Rynek 9, poniżej na stronie internetowej www.zory.pl oraz w  Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.zory.pl.

Nabór wniosków trwa od 26 lipca 2022 r. do 31 sierpnia 2022 r.

Wypełniony wniosek wraz z załącznikami należy złożyć w formie papierowej w Urzędzie Miasta Żory, Rynek 9, pokój 103 (wejście boczne C – od strony parkingu za Urzędem Miasta).

Dodatkowe informacje można uzyskać w Zespole Zarządzania Energią, pod numerem tel. 32 43 48 138 lub mailowo: zze@ um.zory.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również