Wiadomości z Żor

"Wybierz Śląskie". Znane osoby promują nasz region

 • Dodano: 2020-07-22 11:45

Ruszyła kampania "Wybieram Śląskie". Znane osoby z regionu na czele z Adamem Małyszem zachęcają do odpoczynku w województwie śląskim.

- Naszym celem jest odbudowanie potencjału turystycznego regionu. Kampania #WybieramŚląskie ma pokazać, że wbrew krzywdzącym informacjom, które pojawiały się w niektórych mediach, województwo śląskie jest bezpieczne. Jesteśmy najbardziej przebadanym regionem w kraju pod względem COVID-19. Mamy świetnie przygotowane kurorty: Beskidy, Jura Krakowsko-Częstochowska, Śląsk Cieszyński, nieodkrytą w mojej ocenie krainę Górnej Odry i oczywiście centralną część województwa, w której znajduje się Szlak Zabytków Techniki, kulinarny Szlak Śląskie Smaki i powstający Szlak Paulinów. Tych lokalizacji, które warto odwiedzić, jest bardzo dużo. Województwo śląskie jest piękne, różnorodne, a mieszkańcy gościnni. Wybierzcie Śląskie. Serdecznie zapraszam – przekonywał marszałek Jakub Chełstowski.

Wśród bohaterów kampanii "Wybieram Śląskie" znaleźli się: Bracia Golec, Adam Małysz, Tomasz Rożek, Witold Bańka, Justyna Święty Ersetic, Remigiusz Rączka, zespół Carrantouhill, Krzysztof Wielicki, Beskidzka i Jurajska grupa GOPR oraz Ojcowie Paulini z Jasnej Góry.


Celem kampanii jest pokazanie bogactwa kulturowego, przyrodniczego i turystycznego województwa śląskiego i zachęcenie do spędzenia tegorocznego urlopu w naszym regionie. Kampania obejmuje promocję:

 • Beskidów,
 • Śląska Cieszyńskiego,
 • Jury Krakowsko-Częstochowskiej
 • i Krainy Górnej Odry
 • oraz szlaków turystycznych i kulturowych.


Kampania jest częścią "Śląskiego pakietu dla turystyki", który ma wesprzeć branżę turystyczną w regionie. Wartość projektu to 3,5 mln zł. Pakiet zakłada nie tylko wsparcie finansowe, ale i promocję obiektów oraz atrakcji turystycznych znajdujących się na terenie województwa śląskiego. Celem jest przyciągnięcie turystów, odbudowanie rynku turystycznego i pokazanie, że Śląskie jest bezpieczne, atrakcyjne i urozmaicone geograficznie i kulturowo.


Na stronie slaskiezaprasza.pl znajdziecie wiele ciekawych propozycji, jak spędzić czas w województwie śląskim. Znajdziecie tam:

 • najlepsze trasy rowerowe,
 • propozycje wycieczek,
 • najlepsze szlaki kajakowe,
 • informacje o ciekawych wydarzeniach,
 • bazę noclegową oraz gastronomiczną.

Na stronie znajduje się też wiele informacji dotyczących Szlaku Zabytków Techniki, Szlaku Orlich Gniazd czy Szlaku Architektury drewnianej.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.