Wiadomości z Żor

Wybierz się w niezapomnianą podróż po Żorach!

  • Dodano: 2023-07-27 14:45

Urząd Miejski w Żorach zachęca do zapoznania się z edukacyjną grą terenową, która wystartowała w naszym mieście! Mowa o queście, podczas którego w formie spaceru można zwiedzić Żory pełne historii związanych z ogniem i nie tylko. Trasa przebiega m.in przez średniowieczne mury czy nowoczesne muzea.

Czym jest Quest o Mieście Ognia?

Quest o Mieście Ognia to bezpłatna, łatwo dostępna gra terenowa, która łączy w sobie elementy zabawy i nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania! W zabawie mogą brać udział pojedyncze osoby czy całe rodziny! Nie ma to większego znaczenia, liczy się tylko i wyłącznie dobra zabawa i miło spędzony czas. Quest nie wymaga obsługi ani znakowania w terenie, dlatego, w odróżnieniu od podchodów lub gier miejskich, można w niego grać niemal w każdej chwili.

Zasady gry:

  • Gra terenowa rozpoczyna się przy Muzeum Ognia w Żorach. W tym miejscu można pobrać za darmo wydrukowaną ulotkę (w godzinach pracy Muzeum). Istnieje również możliwość, aby samemu pobrać i wydrukować ulotkę pod tym linkiem. Można także założyć bezpłatne konto Użytkownika w aplikacji mobilnej „Questy Wyprawy Odkrywców”, w której znajdziemy żorskiego questa w formie PDF.
  • Podczas samej gry wystarczy uważnie czytać wierszowane wskazówki, które znajdują się na ulotce, rozwiązywać zagadki, by otrzymać końcowe hasło do skarbu – pamiątkowej pieczęci, która znajduje się w ukrytym miejscu na terenie miasta.
  • Quest można uznać za ukończony w momencie przybicia pieczęci w specjalnie przygotowanym białym polu na ulotce.

Dokładne zasady gry oraz korzystania z aplikacji mobilnej dostępne są na stronie Wyprawy Odkrywców.

Twórcy sugerują, aby uczestnicy zabawy rozwiązywali zagadki pieszo. Długość trasy wynosi około 3 km. Przewidywany czas ukończenia edukacyjnej gry terenowej w Żorach wynosi 1,5 godziny. 

Dbaj o skarby questów!

Nigdy nie ujawniaj osobom postronnym miejsca ukrycia skarbu ani kodu / szyfru do skrytki z pieczęcią. Staraj się, by nikt Cię nie widział, kiedy znajdujesz skarb. Odpowiednio zamaskuj skarb przed swoim odejściem. Nigdy nie publikuj zdjęć miejsca ukrycia skarbu, aby nie psuć innym zabawy i nie zdradzać skrytki osobom postronnym.

Co zrobić, gdy nie ma skarbu?

Quest jest dostępny 24 godziny na dobę, jednak jeżeli skrytka ze skarbem będzie pusta, powiadom od razu opiekuna questu - Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Żorach - tel. 32 43 48 194 lub 32 43 48 195.

Wybierz się w niezapomnianą podróż po Żorach!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również