Wiadomości z Żor

Wjazd na Rynek i CPŻ pod szczególnym nadzorem. Za nami policyjna akcja "Śródmieście"

  • Dodano: 2023-02-09 07:45, aktualizacja: 2023-02-09 07:49

Żorscy mundurowi cyklicznie weryfikują pojazdy wjeżdżające na płytę rynku i parkujące na niej. W miniony wtorek ujawnionych zostało 15 wykroczeń. Przypominamy, iż za niestosowanie się do znaku zakazującego wjazdu w obu kierunkach grozi kara nawet do 5000 złotych.

Policjanci kontrolowali pojazdy na Rynku

We wtorek 7 lutego, w tym policyjnych działań pn. „Śródmieście” policjanci zwracali uwagę na zachowania kierujących w rejonie żorskiego Rynku. Stróże prawa ujawnili łącznie 15 wykroczeń kierowców, którzy naruszyli warunki postoju w strefie zamieszkania, którą objęty jest teren płyty Rynku, a także wjechali za znak zakazujący ruchu w obu kierunkach.
Rynek to centralna część miasta i nie bez przyczyny objęty strefą zamieszkania. Miejsce to jest często uczęszczane przez mieszkańców miasta, w tym dzieci. To z pewnością nie ostatnia akcja żorskiej Policji na żorskim Rynku.

Przypominamy kierującym, iż za niestosowanie się do znaku B-1 „zakaz ruchu w obu kierunkach” grozi mandat do 5000 złotych i 8 punktów karnych, a za naruszenie zakazu postoju w strefie zamieszkania w miejscach innych niż wyznaczone 100 złotych i 1 punkt karny.

W ramach akcji "Śródmiecie" celem zwiększenia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców i osób korzystających z komunikacji lokalnej i międzymiastowej pod "lupą" mundurowych znalazło się również Centrum Przesiadkowe Żory

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również