Wiadomości z Żor

Weź udział w maratonie zumby i wesprzyj ciężko chorą żorzankę

  • Dodano: 2023-11-30 07:30, aktualizacja: 2023-11-30 07:56

Lubisz aktywnie spędzać czas i chcesz przy okazji zrobić coś dobrego? Weź udział w Mikołajkowym Charytatywnym Maratonie Zumbowym w Żorach i wesprzyj leczenie Agnieszki, walczącej ze złośliwym nowotworem.

Przed nami Mikołajkowy Charytatywny Maraton Zumby!

Agnieszka Smozik to 42-letnia żorzanka, żona i matka 3 dzieci, która zmaga się ze złośliwym nowotworem. By miała szansę powrotu do zdrowia, potrzebne jest zastosowanie nowoczesnej metody leczenia, polegającej na przyjmowaniu szczepionek z komórek dendrytycznych. Leczenie ma na celu pobudzenie układu immunologicznego w walce z komórkami nowotworowymi. Terapia nie jest w żaden sposób refundowana, a jego roczny koszt został oszacowany na około 150 000 euro.

Dlatego też przyjaciele i rodzina Agnieszki organizują wydarzenia charytatywne, z których dochód przeznaczony będzie na leczenie żorzanki. Już w niedzielę, 17 grudnia w budynku MOSiR Żory przy ul. Wodzisławskiej 213 w Roju (siedziba LKS Rój) odbędzie się Mikołajkowy Charytatywny Maraton Zumbowy. Impreza rozpocznie się o godz. 16:00 a zajęcia poprowadzą instruktorki Mazumba Team: Dorota Steblok, Dominika Ciecior oraz Sonia Kaczka-Grimm. Biletem wstępu jest symboliczna „cegiełka” w wysokości 20 zł, a kwota ta w całości przeznaczona zostanie na leczenie Agnieszki Smozik.

Warto wspomnieć, że środki na leczenie żorzanki będą zbierane także podczas Jarmarku Charytatywnego, który już 2 grudnia w godzinach od 10:00 do 15:00 odbędzie się w Szkole Podstawowej w Jankowicach Rybnickich. Miłośnicy Śląskiej Listy Przebojów powinni zaś wybrać się na Koncert Charytatywny, który 10 grudnia o godz. 17:00 odbędzie się w sali bankietowej GOKiR w Świerklanach. Wystąpią: Harmonic, Tomasz Gołowacz oraz Dynamic.

Więcej o sytuacji Agnieszki Smozik i jej leczeniu możecie przeczytać na stronie internetowej siepomaga.pl.

Weź udział w maratonie zumby i wesprzyj ciężko chorą żorzankę / fot. UM Żory

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również