Wiadomości z Żor

Weź udział w Dniu Świadomości Autyzmu!

  • Dodano: 2023-04-05 08:45, aktualizacja: 2023-04-05 09:00

Kwiecień to światowy miesiąc wiedzy na temat autyzmu. Z tej okazji w naszym mieście już po raz kolejny organizowany jest Dzień Świadomości Autyzmu, podczas którego można lepiej poznać i zrozumieć czym jest autyzm.

– Dzień Świadomości Autyzmu w Żorach to inicjatywa społeczna, którą w tym roku zrealizujemy po raz drugi. Jest to inicjatywa, która integruje lokalną społeczność i pomaga w kształtowaniu otwartych i świadomych postaw. Celem akcji jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Kampania przyczynia się również do kształtowania właściwych postaw prospołecznych oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu – podkreśla Honorata Potempa, jedna z organizatorek wydarzenia.

Dzień Świadomości Autyzmu w Żorach - program

Wydarzenie pod nazwą „Wiosna z autyzmem na Ty” odbędzie się w czwartek, 13 kwietnia  w godz. 9:00 - 13:00 na terenie przy Zespole Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach (ul. Boryńska 54). Tego dnia zaplanowano całą masę bezpłatnych atrakcji dla wszystkich uczestników wydarzenia. Będą to m.in.: dmuchany zamek, zabawy z wielkimi bańkami mydlanymi, malowania twarzy, balony, spotkanie z alpakami, ścieżki sensoryczne, teatr uliczny, hortiterapia, czyli warsztaty sadzenia roślin, dogoterapia, fotobudka i wiele innych.

Weź udział w Dniu Świadomości Autyzmu!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również