Wiadomości z Żor

Wakacje w muzeum: Jedziemy w świat!

  • Dodano: 2021-07-09 07:45, aktualizacja: 2021-07-09 08:03

Kiedy trudno zdecydować jakie miejsce obrać za cel wakacyjnych wypraw, najlepszym rozwiązaniem może okazać się podróż dookoła świata. Dlaczego nie? Do takiej podróży trzeba się jednak dobrze przygotować, wiedzieć, jak zaplanować trasę, jaki wybrać środek transportu, co koniecznie wrzucić do walizki.

Pomogą nam w tym doświadczone podróżniczki, które przecierały szlaki do najodleglejszych miejsc na Ziemi

Wykazywały się odwagą, pomysłowością i ciekawością – z takimi niezwykłymi przewodniczkami każda podróż będzie niezapomnianą przygodą.

W końcu wakacje!

Podróż I:
Rejs z Krysią. Dookoła świata – w którą to stronę? Zobaczymy jak orientować się na środku oceanu, jak wysłać wiadomość alfabetem Morse’a, co jeść, gdy wokół żadnego sklepu. Cenne porady pochodzić będą od Krystyny Chojnowskiej-Listkiewicz, pierwszej kobiety, która samotnie opłynęła świat.

Podróż II:
Do puszczy z Michasią. Po co? Po motyle! Odkryjemy do czego przydać się mogą zielone rajstopy, jakie drzewa najlepiej omijać szerokim łukiem, jak wyjść cało ze spotkania z grzechotnikiem. Bezcenne porady pochodzić będą od Michaliny Isaakowej, która samotnie odbyła podróż do Ameryki Południowej.

Podróż III:
Hakuna matata czyli ze Stefcią do Afryki. Odkryjemy jak działa afrykański tradycyjny telegraf, jakie dźwięki wydają dikdiki, jak szybko można nauczyć się języka suahili. A to wszystko dzięki Stefanie Zweig, która na kartach swoich książek odmalowywała magiczne obrazy Kenii.

Podróż IV:
Z Marysią na lody dla ochłody. Gdy dość już mamy afrykańskich upałów możemy obrać kierunek północ. Tam jest zdecydowanie chłodniej. Jak nie wypaść z pędzących sań i dobrze przygotować się do niskich temperatur poradzi zasłużona badaczka Syberii, Maria Czaplicka.

Podróż V:
Z Nelą dookoła świata. Wiemy jak chronić się przed zimnem i upałami, gdzie szukać schronienia i czym się posilać, by mieć energię na dalekie eskapady. Od Nelly Bly warto podpatrzyć jak opanować sztukę pakowania walizki. A jeśli tak jak ta szalona reporterka ma się wystarczająco energii, to wcale nie potrzeba dużo bagażu, by okrążyć świat.

Ruszamy!

Wakacyjne spotkania indywidualnych chętnych w każdą środę w godz.10.30–12.00

Zajęcia przeznaczone dla dzieci +7 (młodsze dzieci w trakcie zajęć wymagać będą aktywnej pomocy opiekuna)

10,00 zł od osoby

Zapisy pod nr tel. 32 434 37 14

Muzealna 1/2, 44-240 Żory

Wakacje w muzeum: Jedziemy w świat!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.