Wiadomości z Żor

W Żorach startuje Uniwersytet Dziecięcy!

  • Dodano: 2019-09-24 08:00, aktualizacja: 2019-09-23 11:39

Fascynujące prawa fizyki i ich zastosowanie, widowiskowe eksperymenty chemiczne, podróż w przeszłość, by odkryć historię polskich Ułanów oraz tajemnicę życia i wyginięci dinozaurów - to tylko część z atrakcji, jaka będzie czekała na młodych miłośników nauki podczas zajęć Uniwersytetu Dziecięcego Wyższej Szkoły Humanitas, które już październiku rozpoczną się w naszym mieście.

Uniwersytet Dziecięcy WSH to comiesięczne wykłady, warsztaty i laboratoria badawcze

 Celem tej inicjatywy jest zainspirowanie dzieci do poszukiwania wiedzy oraz pokazanie im różnorodności świata nauki. Młodzi studenci będą mieli okazję wziąć udział w ciekawych i nieszablonowych wykładach, m.in. z chemii, fizyki, robotyki, informatyki, geografii, astronomii, matematyki, logistyki, sztuki, filozofii, historii, biologii czy archeologii.

Zajęcia skierowane są przede wszystkim do ciekawych świata i nie bojących się zadawać pytań dzieci w wieku 6 - 12 lat. Można jednak zapisać na nie także młodsze dzieci, a decyzja należy do rodzica. Zajęcia odbywają się w formie wykładów oraz warsztatów. Wszystkie zagadnienia prezentowane są podczas nich w przystępny i atrakcyjny sposób. Dzieci mają możliwość aktywnego, bezpośredniego uczestnictwa oraz zadawania pytań prowadzącym. W każdym miesiącu realizowany jest jeden 60- minutowy, interaktywny wykład naukowy oraz jeden 60-minutowy, interaktywny warsztat naukowy.

Zajęcia są współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Żory. Koszt udziału dziecka w cyklu 8 wykładów to 150 zł za cały cykl. W przypadku rodzeństwa, za każde kolejne dziecko opłata wynosi 130 zł. Wariant drugi, czyli udział w 8 wykładach oraz 8 warsztatach wiąże się z opłatą w wysokości 400 zł za rok za jedno dziecko. Możliwe jest rozłożenie tej płatności na dwie raty po 200 zł.  Gdy w zajęciach bierze udział rodzeństwo, to opłata za każde kolejne dziecko wynosi 320 zł.

Rekrutacja na zajęcia odbywa się wyłącznie przez internet. Aby zapisać dziecko należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępnie na stronie internetowej www.humanitas.edu.pl/ud_zory.

Poniżej zamieszczamy planowany harmonogram zajęć – może on jeszcze ulec zmianom.

W Żorach startuje Uniwersytet Dziecięcy!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również