Wiadomości z Żor

W jedną noc dokonał trzech przestępstw

  • Dodano: 2017-02-23 09:00

Za kradzież z włamaniem, posiadanie narkotyków i złamanie zakazu prowadzenia pojazdów odpowie 32 – letni mieszkaniec Pawłowic. Mężczyzna za kradzież paliwa z zaparkowanego pojazdu ciężarowego został zatrzymany na gorącym uczynku przez Policjantów Wydziału Prewencji.

Mieszkaniec Pawłowic na kradzieży został przyłapany wczoraj około godziny 23.00 na ul. Dworcowej. Stróże prawa otrzymali anonimowe zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca, iż może w tym miejscu dochodzić do przestępstwa. Na miejsce udali się policjanci wydziału prewencji oraz nieetatowej grupy szybkiego reagowania. Po krótkiej penetracji terenu zauważyli chowającego się za autem ciężarowym marki MAN młodego mężczyznę który przyznał się do kradzieży paliwa z samochodu.

Policjanci na miejscu ujawnili dwie bańki na paliwo gdzie w jednej z nich już znajdował się skradziony olej napędowy. Mężczyzna oświadczył, iż do Żor przyjechał autobusem jednakże policjanci nie uwierzyli w jego słowa gdyż znaleźli przy nim kluczyki z samochodu. Przeczucie policjantów okazało się prawdziwe gdyż ulicę dalej odnaleźli pojazd którego właścicielem był sprawca kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do tego, iż pomimo zakazu prowadzenia pojazdu przyjechał nim do Żor a dodatkowo podczas kontroli osobistej, ujawniono przy nim niewielki woreczek z białą substancją. Po przeprowadzeniu testu substancja okazała się być amfetaminą. Za popełnione przestępstwa policjanci zamknęli mężczyznę w policyjnym areszcie.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Grammar patrol

    Pani Sylwio, proszę używać znaków interpunkcyjnych w swoich artykułach. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.