Wiadomości z Żor

UM w Żorach podpisał porozumienie z PGNiG

  • Dodano: 2018-06-16 08:30, aktualizacja: 2018-06-16 07:41

Żory dołączyły do akcji pn. „Przełącz się na gaz”. Dzięki temu wymiana ogrzewania na gazowe będzie znacznie łatwiejsza.

Urząd Miasta Żory i PGNiG Obrót Detaliczny zawarły porozumienie o współpracy, które ma ułatwić mieszkańcom miasta wymianę tradycyjnych palenisk, opalanych paliwem stałym, na nowoczesne i ekologiczne systemy ogrzewania, zasilane gazem ziemnym. W naszym mieście powstaną mobilne punkty doradcze.

Porozumienie o współpracy jest elementem kolejnej edycji programu PGNiG Obrót Detaliczny pod nazwą „Przełącz się na gaz”. Zostało podpisane przez Waldemara Sochę – Prezydenta Miasta Żory oraz reprezentującego spółkę PGNiG Obrót Detaliczny Pawła Sławka - Dyrektora Biura Sieci Sprzedaży Południe.  Akcja „Przełącz się na gaz” rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku i cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Wzięło w niej udział 15 gmin z całej Polski, w tym między innymi Krynica-Zdrój, Lubin oraz Skawina.

W ramach programu „Przełącz się na gaz” eksperci PGNiG oferują mieszkańcom wsparcie w wymianie systemu ogrzewania na gazowe. Pierwszym etapem działań jest podpisanie porozumienia z gminą, a następnie uruchomienie na jej terenie mobilnych punktów doradczych. PGNiG oferuje informacje o możliwościach rozpoczęcia korzystania z gazu i szacunkowych kosztach inwestycji. Pracownicy spółki mogą też zapewnić pomoc partnera technicznego, który m.in.:

  • opracuje bezpłatny kosztorys ofertowy budowy lub przebudowy wewnętrznej instalacji gazowej lub grzewczej (zasilanej paliwem gazowym),
  • wykona instalację gazową lub grzewczą (włącznie z dokumentacją),
  • wykona instalację centralnego ogrzewania,
  • pomoże w uzyskaniu niezbędnych dokumentów powykonawczych (m.in. opinia kominiarska, próba szczelności),
  • pomoże w wypełnieniu oraz skompletowaniu dokumentów, umożliwiających uzyskanie dotacji celowej na finansowanie lub dofinansowanie kosztów inwestycji, polegających na zmianie systemu ogrzewania na system ogrzewania gazem,
  • złoży w imieniu konsumenta dokumenty dające możliwość uzyskania dotacji,
  • przeprowadzi bezpłatną kontrolę okresową stanu technicznego zainstalowanego u konsumenta urządzenia (po roku).

Gaz ziemny jest jednym z najczystszych i najbardziej ekologicznych paliw, które mogą być wykorzystywane do ogrzewania gospodarstw domowych. Pozytywny efekt ekologiczny w połączeniu z wygodą użytkowania powoduje, że popularność tego rodzaju źródła ciepła w ostatnich latach rośnie. Nie bez znaczenia jest również fakt, że od 2015 roku ceny gazu ziemnego spadły średnio aż o 11 proc.

Wszelkie pytania można zadawać mailowo na adres: zmien.ogrzewanie@pgnig.pl

Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie internetowej PGNiG.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również