Wiadomości z Żor

Ukradł markową odzież i ukrywał się w krzakach przed policją. 31-latek był poszukiwany

  • Dodano: 2020-06-04 09:45

Policjanci zatrzymali 31-latka, który z jeszcze gorącym łupem ukrył się w krzakach na terenie nieużytkowanych ogrodów działkowych.

Na widok mundurowych mężczyzna porzucił łup i podjął próbę ucieczki

Jak się okazało był też poszukiwany przez rybnicką prokuraturę oraz, za inne przestępstwo, przez miejscowych kryminalnych.


Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego nakryli w krzakach, na terenie byłych ogrodów działkowych przy ulicy Osińskiej, złodzieja, który wcześniej ukradł ze sklepu markową odzież. 31-latek widząc zbliżających się stróżów prawa natychmiast odrzucił trzymany w rękach łup i rzucił się do ucieczki.

Kiedy po chwili został zatrzymany zaczął wyrywać się, szarpać i grozić policjantom, przy czym był bardzo wulgarny i agresywny.

Jak się okazało 31-latek ukradł dwie kurtki, koszulki i buty ze sklepu sportowego warte ponad 1 600 złotych, ale także był poszukiwany przez rybnicką prokuraturę. Złodziej miał też na swoim koncie jeszcze jedną kradzież, której dopuścił się w innym sklepie. Jak ustalili kryminalni, którzy poszukiwali mężczyzny, ukradł on warty blisko 2,3 tys. złotych ekspres do kawy.

31-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań i wkrótce usłyszy zarzuty. Za kradzieże grozi mu do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.