Wiadomości z Żor

Tymczasowy areszt dla grożącego wysadzeniem bloku

  • Dodano: 2018-05-17 11:45

Wczoraj sąd tymczasowo aresztował na 3 miesiące mężczyznę, który w nocy z niedzieli na poniedziałek postawił na nogi wszystkie służby ratunkowe w mieście.

34-latek groził nożem rodzinie i policjantom. Groził też, że zdetonuje w bloku ładunek wybuchowy. Teraz mieszkaniec Żor odpowie za fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu, znęcanie się nad bliskimi oraz groźby wobec mundurowych.

Nawet do 8 lat więzienia grozi 34-latkowi, który wieczorem w niedzielę zabarykadował się w mieszkaniu na osiedlu Sikorskiego wcześniej grożąc nożem bliskim i policjantom, a potem strasząc zdetonowaniem ładunku wybuchowego.

W chwili zdarzenia na miejscu interweniowały policyjne patrole, kilka zastępów straży pożarnej, zespół pogotowia ratunkowego, pogotowie gazowe oraz policyjni negocjatorzy z Katowic. Z budynku ewakuowano ponad 20 mieszkańców i odcięto dopływ gazu. Gdy negocjatorzy przekonali mężczyznę do dobrowolnego opuszczenia mieszkania został on przekazany pod opiekę lekarzy, a następnie trafił do policyjnej celi.

Śledczy w międzyczasie zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu wywołania fałszywego alarmu, który na kilka godzin zaangażował do działań wszystkie służby ratownicze powodując w nich przekonanie, że istnieje zagrożenie w znacznych rozmiarach. Ponadto zarzutu za znęcanie się od 2012 roku nad bliskimi oraz zmuszania policjantów groźbą do odstąpienia przez nich od interwencji.

34-latek trafił już do aresztu śledczego, spędzi w nim teraz najbliższe 3 miesiące. Sąd wkrótce zdecyduje też o wymiarze kary dla niego.

http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/66/66-492109.mp4

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również