Wiadomości z Żor

Świadkowie ujęli pijanego kierowcę. Mężczyzna miał ponad 2 promile

  • Dodano: 2019-10-28 11:00

Ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 45-letni kierowca z powiatu mikołowskiego, którego ujęli inni uczestnicy ruchu drogowego.

W sobotę wieczorem mężczyzna jechał peugeotem i stwarzał poważne zagrożenie na "Wiślance". Jak się okazało 45-latka obowiązywał również prawomocny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

W sobotę po 20.00 do Komendy Miejskiej Policji w Żorach wpłynęło zgłoszenie o obywatelskim ujęciu pijanego kierowcy. Policjanci, którzy zostali wysłani na miejsce ustalili, że mężczyzna jadąc peugeotem w kierunku Wisły stracił panowanie nad kierownicą i zaczął "spychać" z drogi poruszający się obok pojazd.

Wówczas to zgłaszająca – pasażerka drugiego z pojazdów wraz z kierowcą powiadomili o sytuacji telefonicznie policjantów i jechali za kierowcą peugeota. W pewnym momencie, gdy mężczyzna zjechał na parking lokalu gastronomicznego położonego przy drodze, zatrzymali się i udaremnili mu dalszą jazdę.

Kierującym okazał się 45-latek pochodzący z Łazisk Górnych, u którego badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało na mężczyźnie ciążył też prawomocy wyrok ciszyńskiego sądu zakazujący mu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do sierpnia 2021 roku.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.