Wiadomości z Żor

Strzeż się oszustów! Kilkanaście prób wyłudzenia pieniędzy w Żorach

  • Dodano: 2019-02-27 12:15

Scenariusz za każdym razem był taki sam, w słuchawce słyszeli głos zapłakanej kobiety i prośbę o przekazanie pieniędzy.

Twierdziła, że spowodowała wypadek i jeśli nie zdobędzie gotówki trafi do aresztu. Na szczęście kilkunastu mieszkańców Żor nie dało się oszukać i o próbie oszustwa zaalarmowało policję.

Tylko w ciągu trzech godzin oszuści próbowali oszukać kilkunastu żorzan!

Telefony rozdzwoniły się w centrum miasta, na osiedlach, ale i w innych dzielnicach. Do starszych dzwoniła zapłakana kobieta i podając się za córkę, wnuczkę lub synową prosiła o pieniądze. Kwoty jakich żądała wahały się od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych, miały one jej pomóc w pomyślnym "załatwieniu" sprawy na policji i uniknięciu aresztowania.

Zdarzyło się i tak, że rozmówcy oszustki nie mieli córek i wówczas zrywała ona połączenie, jeden z nich również skutecznie odstraszył dzwoniącą proponując jej spotkanie w komendzie. Na szczęście żadna z wczorajszych prób nie powiodła się przestępcom, gdyż mieszkańcy Żor wykazali czujność i od razu skojarzyli zdarzenia z tymi, o których stróże prawa nie tak dawno ostrzegali na stronie internetowej komendy.

Policjanci odbierają kolejne sygnały o podobnych zdarzeniach w mieście, chwalą mieszkańców, którzy nie dali się zwieść oszustom, ale też nadal przed nimi ostrzegają. Jak pokazuje doświadczenie co rusz w głowach przestępców rodzą się nowe pomysły na to, jak w bezprawny sposób zdobyć pieniądze kosztem łatwowierności, dobroci, czy emocji towarzyszących pokrzywdzonym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również