Wiadomości z Żor

Startuje głosowanie w Żorskim Budżecie Obywatelskim 2022

 • Dodano: 2021-09-03 08:15, aktualizacja: 2021-09-03 08:46

Już we wrześniu mieszkańcy Żor będą mogli zdecydować na jakie projekty przeznaczyć 2 160 000 zł z miejskiego budżetu! Głosowania w Żorskim Budżecie Obywatelskim 2022 startuje 6 września i potrwa przez dwa tygodnie.

W Żorskim Budżecie Obywatelskim 2022 mieszkańcy miasta mogli zgłaszać  projekty ogólnomiejskie

Do Urzędu Miasta Żory trafiło 16 pomysłów żorzan, które następnie zostały przekazane do  członków Zespołu Weryfikującego, powołanego przez Waldemara Sochę, Prezydenta Miasta Żory, by ten zajął się ich oceną. Zespół sprawdził, czy spełnione zostały warunki formalne, a proponowane przedsięwzięcia są zgodne z obowiązującymi przepisami prawa oraz planami, programami i strategiami, które przyjęło i realizuje Miasto. Zweryfikowane zostało też, czy propozycje mieszkańców są wykonalne technicznie, w tym – co niezwykle ważne – czy można je zrealizować w ciągu jednego roku.

Po weryfikacji projektów oraz rozpatrzeniu jednego złożonego przez mieszkańca odwołania od negatywnej oceny ostatecznie do etapu głosowania dopuszczonych zostało 10 projektów. Samo głosowanie odbędzie się w terminie 6 - 20 września i będzie w nim mógł wziąć udział każdy mieszkaniem Żor.

Każdy z mieszkańców ma jeden głos, który może oddać albo papierowo – wrzucając wypełnioną i podpisaną kartę do głosowania do urny w jednym z punktów głosowania albo elektronicznie, przez specjalny portal. By zachęcić żorzan do licznego udziału w Żorskim Budżecie Obywatelskim w tym roku ułatwiliśmy obie formy głosowania.

Głosowanie internetowe odbywa się nadal poprzez stronę internetową https://zory-ekonsultacje.eboi.pl, ale zostało ono znacznie uproszczone! Nie trzeba już zakładać konta ani się logować, wystarczy tylko:

 • podać swoje pełne i prawidłowe dane,
 • wybrać projekt, na który chcemy oddać głos przyznając mu 1 punkt,
 • zaakceptować regulamin,
 • oddać głos.

Zachęcamy, aby skorzystać z tej formy głosowania!

Żorzanie, którzy wolą skorzystać z głosowania tradycyjnego, mogą pobrać kartę poniżej, wydrukować ją, wypełnić i zanieść do urny w punkcie głosowania lub po prostu zgłosić się do jednego z punktów głosowania, które znajdują się:

 • w punktach informacji (przy wejściach) w siedzibach Urzędu Miasta Żory przy Rynku 9 i al. Wojska Polskiego 25 iczynne są w godzinach otwarcia Urzędu Miasta tj:
  • poniedziałek 7:30-17:00
  • wtorek-czwartek: 7:30-15:30
  • piątek 7:30-14:00
 • w hali sportowej MOSiR Żory przy u. Folwareckiej 10, czynnej 7 dnie w tygodniu w godz. 6:00 – 22:00
 • kinie „Na Starówce”, przy ul. Kościuszki , czynnym 7 dni w tygodniu, zgodnie z repertuarem dostępnym na stronie kino.zory.pl

Pełna lista projektów, na które można zagłosować, wraz z ich szczegółami, znajduje się na stronie www.zory.pl, w BIP Urzędu Miasta Żory, na platformie zory-ekonsultacje.eboi.pl oraz w punktach informacyjnych Urzędu Miasta Żory.

Startuje głosowanie w Żorskim Budżecie Obywatelskim 2022

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.