Wiadomości z Żor

Startuje druga edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego

  • Dodano: 2020-02-18 10:00

Cykl spotkań z mieszkańcami rozpocznie II edycję Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego.

Już 4 marca przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego odwiedzą Żory, by przybliżyć mieszkańcom zasady oraz możliwości, jakie daje MBO.

Spotkanie informacyjne odbędzie się w środę, 4 marca w godz. 16:30 – 18:30 w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach, przy ul. Dolne Przedmieście 1. Łącznie w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim do dyspozycji mieszkańców województwa będzie aż 10 milionów złotych! Pula na zadania wojewódzkie wynosi 2,5 miliona złotych, a kolejne 7,5 miliona przeznaczono na  zadania podregionalne.  Żory wchodzą w skład podregionu nr 3 wraz z powiatami: mikołowskim, raciborskim, rybnickim, wodzisławskim oraz miastami: Jastrzębie-Zdrój i Rybnik. W tym podregionie pula do rozdysponowania wynosi 1,2 mln zł.

Zadania w MBO będzie można zgłaszać między 9 a 31 marca – podobnie jak w 2019 roku uruchomiony zostanie generator eBO, za pośrednictwem którego trzeba będzie wypełnić formularz. Gotowy wniosek trzeba będzie - wzorem I edycji - dostarczyć do Urzędu Marszałkowskiego.

Następnie zgłoszone zadania będą weryfikowane pod względem formalnym i do 30 kwietnia zostanie opublikowana lista zadań, które spełniły wymagania formalne. W maju i czerwcu departamenty merytoryczne zweryfikują wykonalność zadań pod względem prawno-technicznym. Na tej podstawie powstanie lista zadań dopuszczonych do głosowania. Głosowanie mieszkańców odbędzie się na przełomie sierpnia i września. Do końca września poznamy listę zadań zatwierdzonych do realizacji w 2021 roku. Zgodnie z założeniami mechanizmu budżetu obywatelskiego – realizacją wybranych zadań zajmie się Samorząd Województwa (budżetu obywatelski nie jest systemem dotacyjnym, w którym zgłaszający jest równoznaczny z realizatorem zadania).

Harmonogram Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Startuje druga edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.