Wiadomości z Żor

Startuje druga edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego

  • Dodano: 2020-02-18 10:00

Cykl spotkań z mieszkańcami rozpocznie II edycję Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego.

Już 4 marca przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego odwiedzą Żory, by przybliżyć mieszkańcom zasady oraz możliwości, jakie daje MBO.

Spotkanie informacyjne odbędzie się w środę, 4 marca w godz. 16:30 – 18:30 w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach, przy ul. Dolne Przedmieście 1. Łącznie w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim do dyspozycji mieszkańców województwa będzie aż 10 milionów złotych! Pula na zadania wojewódzkie wynosi 2,5 miliona złotych, a kolejne 7,5 miliona przeznaczono na  zadania podregionalne.  Żory wchodzą w skład podregionu nr 3 wraz z powiatami: mikołowskim, raciborskim, rybnickim, wodzisławskim oraz miastami: Jastrzębie-Zdrój i Rybnik. W tym podregionie pula do rozdysponowania wynosi 1,2 mln zł.

Zadania w MBO będzie można zgłaszać między 9 a 31 marca – podobnie jak w 2019 roku uruchomiony zostanie generator eBO, za pośrednictwem którego trzeba będzie wypełnić formularz. Gotowy wniosek trzeba będzie - wzorem I edycji - dostarczyć do Urzędu Marszałkowskiego.

Następnie zgłoszone zadania będą weryfikowane pod względem formalnym i do 30 kwietnia zostanie opublikowana lista zadań, które spełniły wymagania formalne. W maju i czerwcu departamenty merytoryczne zweryfikują wykonalność zadań pod względem prawno-technicznym. Na tej podstawie powstanie lista zadań dopuszczonych do głosowania. Głosowanie mieszkańców odbędzie się na przełomie sierpnia i września. Do końca września poznamy listę zadań zatwierdzonych do realizacji w 2021 roku. Zgodnie z założeniami mechanizmu budżetu obywatelskiego – realizacją wybranych zadań zajmie się Samorząd Województwa (budżetu obywatelski nie jest systemem dotacyjnym, w którym zgłaszający jest równoznaczny z realizatorem zadania).

Harmonogram Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Startuje druga edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.