Wiadomości z Żor

Sprawca rozboju, koneser spodni i damskiej koszuli nocnej w rękach mundurowych

  • Dodano: 2022-03-28 12:30

Policjanci namierzyli i zatrzymali młodego mężczyznę, który wszedł do jednego z osiedlowych sklepów, na oś. Korfantego i grożąc kobiecie, zażądał pieniędzy. Kiedy swojego celu nie osiągnął, okradł dwa inne sklepy.

Sprawca odpowie za kradzież i rozbój

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 9:00, kiedy do jednego ze sklepów na osiedlu Korfantego wszedł zamaskowany mężczyzna z kamieniem w dłoni. Zagroził on ekspedientce utratą życia i zażądał wydania pieniędzy. Postawa pracownicy sprawiła, że swojego celu nie osiągnął i uciekł ze sklepu. Następnie przed godziną 17:00 mundurowi zostali wezwani do sklepu odzieżowego, gdzie mężczyzna miał skraść spodnie. Po weryfikacji monitoringu okazało się, że jest to ten sam sprawca, który rano dokonał nieudolnego rozboju. Kolejnym łupem mężczyzny padła damska koszula nocna, którą skradł w jednym ze sklepów na Alei Niepodległości. Tu znakiem rozpoznawczym mężczyzny były wcześniej skradzione spodnie.

Dzięki wnikliwej analizie zdarzeń jeszcze tego samego dnia 38-latek został zatrzymany przez mundurowych. Za popełnione czyny sprawcy grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.