Wiadomości z Żor

Śląskie szybko rozlicza

  • Dodano: 2009-06-30 13:24

Województwo Śląskie w pierwszej połowie roku zrealizowało 241 procent założonego na pierwsze półrocze planu wydatków w ramach RPO WSL.


Ministerstwo Rozwoju Regionalnego poinformowało, że do 22 czerwca w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych wydano 869 mln zł, czyli 86 procent planu założonego na pierwsze półrocze 2009 roku.

Roczny plan wydatków w skali całego kraju wynosi 6,6 mld zł. Dotychczas zrealizowano więc niespełna 20 proc. założeń na ten rok. Opóźnienia – zdaniem ministerstwa – spowodowane są głównie zbyt powolnym rozliczaniem faktur przedstawianych przez odbiorców dotacji.

Na tym tle bardzo dobrze prezentuje się Województwo Śląskie, które zrealizowało 241 proc. założonego na pierwsze półrocze planu wydatków kwalifikowanych certyfikowanych do Komisji Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Założono, że w tym czasie certyfikowanych zostanie 16 863 tys. zł, a zdołano certyfikować 40 813 tys. zł. Pierwsze miejsce w kraju w tej klasyfikacji zajmuje województwo wielkopolskie, dobrze także wypadły pomorskie i lubelskie.

"Nasi pracownicy są w stałym kontakcie z wnioskodawcami, prowadzą szkolenia, służą im pomocą na każdym etapie realizacji projektów. Niezmiernie istotne są także wprowadzane uproszczenia w wydatkowaniu środków, które sprowadzają się m.in. do zmniejszenia liczby niezbędnych dokumentów i bardziej przychylnego beneficjentom terminów ich składania. Jak widać, taka współpraca przynosi dobre wyniki." – powiedział marszałek Bogusław Śmigielski.

Źródło: www.silesia-region.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również