Wiadomości z Żor

Skorzystaj z nieodpłatnych porad prawnych i obywatelskich przez telefon

  • Dodano: 2020-04-10 11:30

Potrzebujesz porady prawnej w tym trudnym czasie? Możesz skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego telefonicznie, mailowo bądź za pomocą innych środków porozumiewania się na odległość.

Stowarzyszenie DOGMA, którego misją jest ułatwianie dostępu do bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich oraz rozwijanie świadomości prawnej w społeczeństwie, pragnie wspomóc mieszkańców w czasie kryzysu związanego z panującą epidemią koronawirusa. Pojawiło się wiele zmian dotyczących zdrowia, biznesu, podatków, pracy, szkół i urzędów, w związku z tym wiele osób potrzebuje pomocy prawnej, a nie każdy może skorzystać z płatnych porad.

Aby otrzymać bezpłatną pomoc prawną i obywatelską wystarczy:

- pobrać wniosek klikając tutaj, który zawiera oświadczenie o braku możliwości poniesienia kosztów odpłatnej pomocy prawnej,

- wypełniony wniosek przesłać na adres mailowy zss@um.zory.pl,

Po otrzymaniu wniosku Urząd ustali termin kontaktu telefonicznego.

Prawnicy i doradcy obywatelscy, współpracujący ze Stowarzyszeniem postarają się rozwiać wątpliwości dotyczące m.in.: załatwiania różnych spraw urzędowych i sądowych, umawiania e-wizyt lekarskich i uzyskiwania e-recept, zagrożeń dotyczących wyłudzeń pieniędzy "na koronawirusa", uzyskiwania świadczeń oraz składania wniosków do ZUS, możliwości zawieszania spłaty kredytu, zasiłków opiekuńczych, przestojów w pracy oraz zagrożeń związanych ze zmniejszeniem, a nawet utratą dochodów.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej Stowarzyszenia DOGMA  oraz na Facebooku, a także dzwoniąc pod numer tel. 32 434-83-02, aby skontaktować się z pracownikiem Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Żory.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.