Wiadomości z Żor

Prowadził sprzedaż alkoholu mimo obostrzeń. Co mu grozi?

  • Dodano: 2020-10-27 09:00

31-letni właściciel osiedlowego baru pomimo obowiązującego zakazu działalności stacjonarnej prowadził sprzedaż alkoholu klientom za co wkrótce odpowie przed sądem. Policjantom tłumaczył, że nie był świadomy tego, że obostrzenia mają zastosowanie również do przynależnego do baru ogródka piwnego.

Za złamanie obowiązujących w całym kraju zasad odpowiedzą także dwaj klienci lokalu

W minioną sobotę, po godzinie 12.00 żorscy policjanci interweniowali w jednym z osiedlowych barów. Powodem było złamanie aktualnych obostrzeń przez właściciela lokalu, który pomimo zakazu sprzedawał klientom piwo. Mężczyzna próbował wytłumaczyć się złą interpretacją obowiązującego od tego dnia prawa i twierdził, że nie miał świadomości, że ogródek piwny przynależny do baru jest miejscem, w którym również obowiązuje zakaz działalności stacjonarnej.

Gdy policjanci rozmawiali z właścicielem lokalu w ogródku piwnym alkohol spożywało trzech mężczyzn

W pewnej chwili jeden z nich wszczął awanturę ze stróżami prawa i wymachując rękoma oraz używając słów nieprzyzwoitych zaczął wyrażać negatywne zdanie na temat obowiązującego prawa i rządzących. 63-latek podobnie, jak drugi z mężczyzn odmówił przyjęcia mandatu karnego, a po zakończeniu interwencji wybiegł z ogródka piwnego i pięściami uderzał o maskę nieoznakowanego radiowozu.

Agresywny klient został ostatecznie doprowadzony do komendy, gdzie po chwili, gdy ochłonął wyraził skruchę i przeprosił za swoje zachowanie. Mężczyzna został też ukarany czterema mandatami karnymi, które w tym momencie z pokorą przyjął.

Policja przypomina, że w całym kraju mamy obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej: w sklepie, autobusie, ale także na wolnym powietrzu. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie czy też dokument, który potwierdza niepełnosprawność.

W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju „czerwonej strefy” w celu zwalczania pandemii koronawirusa, policjanci sprawdzają jak nakazy i obostrzenia są respektowane przez Polaków. Cel jest jeden - ochrona zdrowia i życia ludzkiego.

Wobec rosnącej fali zakażeń nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy!

Aktualne zasady i ograniczenia znajdziecie Państwo na stronie Ministerstwa Zdrowia z zakładce „koronawirus”

Prowadził sprzedaż alkoholu mimo obostrzeń. Co mu grozi?

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.