Wiadomości z Żor

Prezydent spotkał się ze stuletnią mieszkanką Żor!

  • Dodano: 2023-11-06 11:45

29 października wspaniały jubileusz setnych urodzin świętowała mieszkanka naszego miasta - Helena Zeniuk. Z tej okazji serdeczne życzenia, w imieniu całej społeczności naszego miasta, dostojnej Jubilatce złożył Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory.

Żorzanka obchodziła setne urodziny!

Pani Helena urodziła się w Kleja Sarne w Niemczech, jej rodzice przebywali tam w związku wykonywaniem przymusowych prac. Po powrocie do kraju  rodzina  zamieszkała w Wyczółkach w województwie podlaskim.

W 1941 roku Pani Helena stanęła na ślubnym kobiercu z Bolesławem, z którym prowadzili wspólne gospodarstwo rolne. W 1946 roku na świat przyszła córka Halina, a w 1951 roku córka Danuta. Z chwilą zamążpójścia obie córki wyemigrowały na drugi koniec Polski - jedna na Górny, a duga na Dolny Śląsk. W 1973 roku Pani Helena owdowiała i po śmierci męża sama pozostała na gospodarstwie. Pomimo trudności oraz tego, że zawsze była bardzo drobną kobietą, jej gospodarstwo rolne nadal dobrze prosperowało. Słynęło między innymi z uprawy słodkich i dorodnych truskawek. W wolnych chwilach Pani Helena uwielbiała czytać książki.  

W 1999 roku, gdy spłonął jej dom na Podlasiu, Pani Halina przeprowadziła się na stałe do Żor - na osiedle Pawlikowskiego. Obecnie  z powodu utraty wzroku od blisko 15 lat mieszka z córką Danutą na osiedlu ks. Władysława. Pani Helena doczekała się sześcioro wnuków i ośmioro prawnuków.

Serdecznie gratulujemy pięknego jubileuszu i składamy najlepsze życzenia szczęścia i zdrowia na dalsze lata życia!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również