Wiadomości z Żor

Poznaj swojego dzielnicowego

  • Dodano: 2016-03-11 09:00, aktualizacja: 2016-03-11 10:03
Dzielnicowi to policjanci tzw. "pierwszego kontaktu", mają służyć pomocą i dbać o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w dzielnicach. Można się do nich zwracać nie tylko w sytuacjach, gdy mamy do czynienia z przestępstwem, czy wykroczeniem, ale także kiedy potrzebujemy porady, bądź informacji prawnej. W Żorach od ubiegłego roku jest ich 12, każdy z nich służbę pełni w ściśle określonym rejonie. Od niedawna zmienił się podział przynależnych im dzielnic, a w niektórych przypadkach i sam dzielnicowy.
 
 
Komenda Miejska Policji w Żorach byłą jedną z trzech komend, w których realizowany był pilotażowy program wdrażania nowej koncepcji pracy dzielnicowego. Chociaż projekt dobiegł końca po dzień dzisiejszy policjanci tzw. "pierwszego kontaktu" służbę pełnią według nowych zasad. Zdecydowaną większość czasu spędzają w swoich dzielnicach, a i także zostali odciążeni z wielu zadań oraz doposażeni w urządzenia informatyczne.
 
 
Obecnie w naszym mieście, po zmianach jakie nastąpiły w ubiegłym roku, do dyspozycji żorzan pozostaje 12 dzielnicowych, którzy obsługują ściśle określone rejony Żor. Na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Żorach w zakładce "Twój dzielnicowy" prezentujemy sylwetki policjantów, a także nowy podział ich rejonów służbowych. Niedawno wprowadzono kilka zmian dotyczących obszarów obsługiwanych przez dzielnicowych, w przypadku których zmienili się i sami policjanci. Gorąco zapraszamy do lektury.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.