Wiadomości z Żor

Pożar budynku jednorodzinnego przy ul. Tęczowej. W domu przebywały dwie osoby!

  • Dodano: 2022-10-17 12:00

W nocy z piątku na sobotę doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Mundurowi wraz z pozostałymi służbami ratowniczymi niezwłocznie znaleźli się na miejscu. Na szczęście przebywającym w budynku mieszkańcom nic się nie stało.

Szczęśliwy finał akcji ratowniczej

Chwilę po godzinie 4:00 w nocy z piątku na sobotę dyżurny żorskiej Policji poinformowany został o pożarze na ulicy Tęczowej. Na miejsce skierowano niezwłocznie wszystkie służby ratownicze. Okazało się, iż pożarem objęte zostało piętro jednorodzinnego domu.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż do pożaru przyczyniły się pozostawione w jednym z pomieszczeń świeczki. Mimo niezwłocznej akcji zniszczeniu uległo piętro domu i poddasze. W czasie pożaru w budynku przebywały dwie dorosłe osoby, którym na szczęście nic się nie stało.

- Korzystając z okazji, apelujemy o niepozostawianie w domach i mieszkaniach rzeczy, które pozostawione same mogą przyczynić się do zaprószenia ognia. Przed sezonem grzewczym warto również skontrolować instalacje wentylacyjne i kominowe. Pamiętajmy również o właściwym zabezpieczeniu mienia pod naszą nieobecność - przekazuje żorska policja.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również